مشاوره قبل از ازدواج مشاوره قبل از ازداج
مرکز روانشناسی و مشاوره مشاوره قبل از ازدواج
همیار زندگی بهتر
مشاوره قبل از ازدواج   روانشناسی  مشاوره آنلاین  مشاوره

روانشناسی و مشاوره
جامع ترین و جذاب ترین مطالب و مقالات روان شناسی و مشاوره به دو زبان فارسی و انگلیسی

 

Play

Download

گلبون ناز

Play

Download

اشک ارغواني

Play

Download

فانوس

Play

Download

بهار گريه

Play

Download

مهتاب

Play

Download

کوچه

Play

Download

نماشون

Play

Download

خواهم آمد

Play

Download

بزم نيستي

 

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  شنبه ۲۵ اسفند۱۳۸۶ساعت 0:6  توسط محسن عزیزی  | 

غلامحسین بنان

Play

Download

الهه ناز

Play

Download

آمد اما

Play

Download

اي نازنين

Play

Download

بلاکش

Play

Download

بيا ساقي

Play

Download

دگر چه مي خواهي

Play

Download

روز ازل

Play

Download

مستانه

Play

Download

نگارا رميدي

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  شنبه ۲۵ اسفند۱۳۸۶ساعت 0:4  توسط محسن عزیزی  | 
آلبوم گلپونه ها  10 track 
 

Play

Download

Track 6

Play

Download

Track 1

Play

Download

Track 7

Play

Download

Track 2

Play

Download

Track 8

Play

Download

Track 3

Play

Download

Track 9

Play

Download

Track 4

Play

Download

Track 10

Play

Download

Track 5

 

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  شنبه ۲۵ اسفند۱۳۸۶ساعت 0:3  توسط محسن عزیزی  | 

موسيقي از ايرج بسطامي

آلبوم خزان آرزو   8 track

 

Play

Download

Track 5

Play

Download

Track 1

Play

Download

Track 6

Play

Download

Track 2

Play

Download

Track 7

Play

Download

Track 3

Play

Download

Track 8

Play

Download

Track 4

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  شنبه ۲۵ اسفند۱۳۸۶ساعت 0:1  توسط محسن عزیزی  | 

پدیده مد از موضوعاتی است که همواره می تواند اقشار مختلف جامعه را به شکل های گوناگون مورد تاثیر خود قرار دهد. البته نوع نگرش حکومت به این پدیده اجتماعی می تواند نقش آن را در جامعه افزایش یا کاهش دهد.

 

بنا به آمارهای رسمی در ایران ، در حدود ٢٠ میلیون نفر از جمعیت کشور در مراکز آموزشی و عالی مشغول به تحصیل هستند که میانگین سنی آن ها بین ٢٨ - ٦ سال است. مجموعه فوق تقریبا نزدیک به یک سوم از جمعیت کشور را در بر می گیرد. علاوه بر رقم فوق ، بخش بزرگی دیگری از نوجوانان و جوانان کشور مشغول به کار در مراکز دولتی ، خصوصی و یا بیکار در جامعه هستند. توجه به خواست ها و تمایلات این نیروی بزرگ اجتماعی بسیار حائز اهمیت است. تمامی مدارک شواهد و نظرسنجی های موجود در کشور، گواه بر این واقعیت دارد که در نسل سوم کشور، تغییرات اساسی در خلق و خوی ، منش ، شخصیت ، رفتار و آداب و سلوک بوجود آمده که در واقع بسیار متفاوت با دو نسل پیش از خود است. تغییرات و تفاوت ها در نسل سوم امروزی و بسیار عمیق و بنیادی می باشد. در شرایط امروز ایران ، تاثیرگذاری نسل اول و دوم بسیار کاهش پیدا کرده است. اما در مقابل این نسل سومی ها هستند که دائم جامعه را تحت تاثیر خود و فشار قرار می دهند زیرا جوانی جمعیت کشور و زمینی و امروزی دیدن مسائل نفوذ و قدرت و تاثیر آن ها را در جامعه روز به روز افزایش داده است. نسل اول کشور در برابر این خواست ها، تمایلات و تغییرات به سختی مقاومت می کند در عوض نسل دوم سعی دارد تا حدودی با کندی خود را به این تغییرات در چارچوب شعارها، خواست های دهه ٤٠ و ٥٠ هماهنگ سازد و این هم سازی ها و مقاومت ها رابطه نسل اول و دوم را برای گفتگو با نسل سوم با دشواری مواجه ساخته است. دو نسل گذشته به دلیل نهادینه شدن سنت و مذهب در کشور و تاثیر این نهادها در آن ها نتوانسته اند به خوبی زبان امروزی و این دنیایی برای جلب و جذب نسل سوم پیدا کنند. در عصر کنونی سرعت تحولات، ارتباطات، تغییرات و سپس انتقال آن به سراسر جهان بسیار سریع صورت می گیرد. در واقع فرهنگ جهانی توانسته تاکنون خود را از طریق امکانات و وسائلی چون ماهواره ، اینترنت و... به سرعت در سرتاسر جهان انتشار و گسترش دهد. بالطبع نهادهای سنتی که به مقاومت در برابر این تحولات می پردازند تحت فشار قرار می گیرد و اگر چنانچه نتوانند خود را با این روندهای نو هماهنگ سازند به نیروی ماند و یا اقلیتی کم تاثیر در جامعه خود تبدیل خواهند شد و این باعث شکاف هر چه بیشتر آن ها با نسل جوان می شود. توجه به مسائل نوجوانان و جوانان در کشوری که ٧٠ درصد جمعیتش نیروی جوان است بسیار حائز اهمیت است.

١) جوانان و مد در ایران:
پدیده مد از موضوعاتی است که همواره می تواند اقشار مختلف جامعه را به شکل های گوناگون مورد تاثیر خود قرار دهد. البته نوع نگرش حکومت به این پدیده اجتماعی می تواند نقش آن را در جامعه افزایش یا کاهش دهد. حکومت اسلامی بعد از انقلاب با سرکوب تنوع، آزادی های فردی و اجتماعی و... یک نوع نگرش انحصارطلبانه را در جامعه انتشار داد و بدین طریق انواع ممنوعیت ها و محدودیت ها را در جامعه ایجاد شد و متخلفین به اشکال گوناگون تنبیه و سرکوب شده و البته در اوایل انقلاب این نوع محدودیت ها و منبع ها تا حدودی توانست نیروی زیادی از مردم کشورمان را به هماهنگی و تطابق با فرهنگ اسلامی حکومت بکشاند ولی این موضوع با مرور زمان و با افزایش اختناق و سرکوب و عدم موفقیت حکومت در تربیت و پرورش اسلامی نسل جوان کشور به شدت تغییر کرد. پدیده مد و مدگرایی به الگوهای غیراسلامی شاید بشود گفت «غربی» در ایران در میان نسل نوجوان و جوان افزایش شدیدی یافت.
در واقع حکومت اسلامی در ارائه الگوهای فرهنگی در سال های بعد ازانقلاب موفق نبوده است. امروزه گرایش نسل جوان کشور روز به روز به مدهای جدید لباس ، مدل و رفتارهای تقلیدی گروه های موزیک رپ، تکنو، پاپ، راک و... هنرمندان و ورزشکاران خارجی بخصوص از نوع غربی و آمریکایش افزایش بیش از حد یافته است. چنین گرایشاتی در گذشته بیشتر در جوانان مقیم بالای شهر (ثروتمند به لحاظ مالی) دیده می شد ولی امروز بین جوان و نوجوان بالا و پائین شهر در عرصه یک سری تمایلات و خواست های اجتماعی و آزادی های مدنی برای یک زندگی بهتر، راحت تر و آزادتر توافقی وجود دارد و آن ها در این سال های اخیر با ارتباط یکدیگر و تبادل امکانات، روابط گسترده با یکدیگر برقرار کرده اند. نسل سوم کشورمان با وسائلی چون ماهواره، اینترنت، نوار ویدئو، نوار کاست، پوسترها، لباس و شلوارهای لی با مارک های مختلف، به شدت تحت تاثیر تغییرات و شرایط جهانی شدن قرار گرفته اند و به اشکال گوناگون از خود عکس العمل نشان می دهند و چنان که می بینیم مد در زندگی آن ها نقش مهم و اساسی بازی می کند. مراجعه به کانال های موسیقی چونTMF وMTV و... از طریق آنتن های ماهواره ای به شدت در نسل جوان کشور رایج است. بسیار دیده شده که یک جوان کارگر با درآمد روزانه ای سه الی چهار هزار تومانی، برای خود پیراهن یا شلواری با مارک خارجی را با قیمت ٢٥ هزار تومان می خرد تا بلکه بدین طریق خود را با شرایط دیگر جوانان وقف دهد و در واقع یک هفته حقوقش را بابت آن پیراهن یا شلوار پرداخت کرده است. نسل سوم کشور لباس هایی با نوشته یا مارک های معروف را می پوشند تا بلکه بدین طریق با این نوع پوشش اعتراض خود را به وضع موجود جامعه با تمام محدودیت ها و ممنوعیت هایش، ابراز کند و این برخورد آن ها در واقع می توان نوعی تجددخواهی و نوگرایی به حساب آورد. این روش ها و برخوردها به عبارتی نوعی دفاع از حقوق انسانی و انتخاب فردی جوانان در جامعه و اجتماع است و از این زاویه مترقی می باشد و می بایست از آن حمایت همه جانبه صورت گیرد.

٢) وضعیت روحی و روانی جوانان:
در طول ٢٤ سال حکومت جمهوری اسلامی ایران مشکلات روحی و روانی جوانان به شدت افزایش یافته است و آن ها در وضعیت بسیار نامطلوبی به سر می برند. وضعیت فوق بیانگر یک واقعیت اجتماعی است. واقعیتی تلخ و فراگیر از سلامت جسمی و روانی نسلی که در حال فروریختن اند. عواملی چون فقدان امنیت شغلی، بی هویتی، عدم اطمینان نسبت به آینده، مشکلات اقتصاد و اجتماعی وجود انواع تحقیرها و تبعیضات، رواج اعتیاد، مشکلات ازدواج، وجود بی عدالتی، نبود آزادی های فردی و... از جمله مواردی هستند که باعث بوجود آوردن مشکلات روحی و روانی در جوانان شده است و این مجموعه باعث نارضایتی از وضع موجود و باعث افسردگی شدید در میان نسل جوان کشور می شود. جوان در ایران دائم تحقیر شده است. جامعه به او امکان گریز از عادت ها و پیش داوری ها نمی دهد. گزارشات و آمار و ارقام و تحلیل ها همه گویای این است که روحیه پوچی، افسردگی، رخوت، سستی و بی حالی در جوانان روز به روز افزایش می یابد. شور و شوق، انگیزه خودجوشی در میان نسل جوان کشور به شدت کاهش پیدا کرده است. آن ها در بیان علل فقدان انگیزه، شور و زندگی و ایفای نقش مشارکتی فعال و سازنده اجتماعی و شیوع افسردگی حرف ها و سخن های بسیار دارند ولی این حرف ها و درددل ها در رسانه ها عمومی کشور منعکس نمی شوند. امروز درصد خودکشی و اعتیاد به دلیل بی توجهی به مشکلات روحی و روانی جوانان به شدت رو به گسترش است و این زنگ خطری برای جامعه است. این وضعیت با مسائل اجتماعی و از جمله امور سیاسی رابطه تنگاتنگی دارد یعنی این که جوان در شرایط فوق به شدت سلامتی جسمی و روانی، رشد اخلاقی و فرهنگی، اعتلای علمی، شکوفایی شخصیتی و رشد زمینه های خلاقیت اش آسیب می بیند و دیگر نمی تواند به ایفای نقش اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و شرکت در تعیین سرنوشت خود و جامعه بپردازد و به نوعی به سستی و پوچی در انجام کلیه امور می رسد. و بدین طریق نشاط و تحرک و سرزندگی از او دور می شود و امید و آرزو به فردای بهتر و شادتر در میان آنان از بین می رود. آن ها دنیای پررنگی را برای زندگی می خواهند ولی در حکومت اسلامی ایران آن ها چنین چیزی را تجربه نمی کنند و به خاطر همین خیلی از نسل سومی ها از این که کاری برایشان در جامعه صورت نمی گیرد ناامید و مایوس شده اند. بی توجهی به خواست ها و تمایلات و مشکلات روحی و روانی نسل جوان کشور می تواند در آینده تاثیرات مخرب و ناهنجاری در جامعه به جا بگذارد. اگر حکومت نتواند به انبوه سئوال های بی جواب انباشته شده نسل سوم پاسخی مناسب دهد بی شک باعث سایه انداختن نومیدی و بی آیندگی بر ذهن و جان آن ها خواهد شد. در حال حاضر دل های این قشر بزرگ اجتماعی بی امید و روزهایشان خفته است. باید آن ها را به اشکال گوناگون به تحرک نشاط و جنبش درآورد.

٣) جوانان و مهاجرت به خارج کشور:
از دهه ٦٠ و بخصوص ٧٠، بخشی از جوانان کشورمان برای کارکردن به یک سری کشورها چون ژاپن و کره جنوبی و... سفر کردند. در این کشورها به دلیل کمبود کارگر، ایرانیان جوان توانستند برای مدتی در آنجا به کارگری بپردازند. درآمد حاصل از این مشاغل کارگری بسیار قابل توجه به پول ایران بود و پس از بازگشت آن ها توانستند زندگی متوسطی را از حاصل درآمد خود در خارج تشکیل دهند. در ضمن وزارت کار و امور اجتماعی با بستن قرارداد با کشورهایی چون کره جنوبی و... تعدادی کارگر جوان و متخصص را به آن کشورها فرستاد و آن ها به مدت ٦ تا یک سال به کار مشغول شدند و در قیاس با ایران درآمد آن ها بسیار بالا بود.
از اواخر سال ١٩٩٩ و بخصوص اول ژانویه سال ٢٠٠٠ موج جدیدی از مهاجرت ایرانیان بخصوص قشر جوان به خارج و به ویژه به اروپا و کانادا دیده می شود. در سال ٢٠٠٠ در حدود ٣٥١٦٩ ایرانی در اروپای غربی تقاضای پناهندگی سیاسی کردند. چنانچه بخواهیم مقایسه ای بین تعداد پناهندگان در سال ٢٠٠٠ با ٥ سال آخر دهه ٩٠ انجام دهیم (١٩٩٩ –١٩٩٥) خواهیم دید که رقم ایرانیان و مهاجر نسبت به گذشته افزایش زیادی را نشان می دهد. در بین سال های ١٩٩٩ - ١٩٩٥ در حدود ٦٣٧٥٢ نفر طی ٥ سال به اروپای غربی آمده اند. اما فقط در سال ٢٠٠٠ این تعدا به ٣٥١٦٩ نفر بالغ می شود. از اواسط سال ٢٠٠٠، کشورهای اروپایی برای مقابله با سیل پناهندگان، تلاش های زیادی را آغاز کردند. آن ها برای مقابله با این موج وسیع، به اتخاذ سیاست های جدید پناهندگی روی آوردند تا بلکه بتوانند با اقدامات قانونی جلوی ورود مهاجرین جدید را بگیرند. علاوه بر مورد فوق، دولت های مذکور موفق شدند راه بوسنی یا یوگسلاوی سابق را ببندند و بدین طریق جلوی ورود ایرانی ها، ترک ها، افغان ها، روس ها و دیگر اقلیت های مهاجر را تا حدودی به صورت موقت گرفتند. به عنوان مثال از اول ژانویه سال ٢٠٠١ تا آخر ماه اکتبر سال ٢٠٠٢ تعداد متقاضیان پناهندگی ایرانی به ٤٢١٩ نفر کاهش پیدا کرد. یعنی به یک سوم تعداد پناهندگان ایرانی در سال ٢٠٠٠ رسید. حد متوسط سنی این جوانان متقاضی پناهندگی ٢٧ سال است.
دلایل مهاجرت برای هر فردی می تواند متفاوت باشد ولی در عین حال، نقاط مشترک زیادی هم می تواند در میان این مهاجرین جوان وجود داشته باشد. به عنوان مثال می توانیم بحران اقتصادی، فشار و محدودیت های سیاسی و اجتماعی، ناروشن بودن وضعیت آینده ایران، آرزوی یک زندگی بهتر، بیکاری روزافزون جوانان، عدم امکانات رفاهی و تفریحی، چشم انداز روشن برای آینده ندیده، برخوردهای خشونت آمیز و دستگیری وسیع نوجوانان و جوانان به دلیل رعایت نکردن موازین اسلامی یا به جرم شادی کردن در انظار عمومی توسط ارگان های انتظامی حکومت، احساس عدم امنیت و به حال خود رهاشدن در جامعه، نگرانی از شرایط جاری و ناامیدی از حمایت جامعه، فشار و توقعات خانوادگی، بی امیدی نسبت به بهبود اوضاع اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را از علل ترک کشور و مهاجرت به کشوری دیگر در نظر گرفت. البته دلایل بیرونی دیگری چون تبلیغات وسیع اروپای غربی، آمریکا و کانادا در مورد وضعیت خوب اقتصادی و رفاه ساکنین این کشورها و نیاز بیش از پیش آن ها به مهاجرین و حرفه های تحصصی آن ها و نیز تجربه کاری بخشی از ایرانیان در کشورهایی چون ژاپن و کره جنوبی و... و درآمد حاصل از این کار در این کشورها، باعث شده است که تصویری نادرست و رویایی از غرب در ذهن جوانان و نوجوانان ایرانی بوجود آید و رفتن به اروپا و آمریکا و کانادا برای زندگی بهتر به عنوان یک آرزو و هدف در آید.
از سال ٢٠٠٠ تا سال ٢٠٠٢ هنوز بخشی از ایرانیان جوان برای کار به کشورهایی چون ژاپن، کره و... به اشکال گوناگون مسافرت می کنند. علاوه بر موارد فوق، بخش زیادی نیز از جوانان تحصیل کرده و متخصص کشور و یا به عبارتی دیگر مغزها، نخبگان علمی و مدیریتی کشور با ثبت نام در لیست کشورهای غربی همچون کانادا، استرالیا و آمریکا برای گرفتن مهاجرت به این کشورها، چند سال در نوبت باقی می مانند و سپس به یکی از این کشورها و بخصوص کانادا به صورت قانونی و با ویزا برای همیشه برای زندگی می روند. البته پدیده فرار مغزها همواره یکی از مشکلات کشورهای در حال توسعه بوده است و ایران هم نمی تواند از این امر مستثنی باشد. چنانچه دلایل و شرایط اجتماعی، سیاسی و... مهاجرت از بین نرود، مهاجرت مغزها و نخبگان از کشور همچنان ادامه خواهد یافت. در این زمینه دکتر معین یکی از وزرای دولت آقای خاتمی آماری از سال ٢٠٠٠ میلادی ارائه می دهد که بسیار قابل توجه است. ایشان می گویند که: «٢٢٠هزار نفر از نخبگان علمی و مدیریتی و صاحبان سرمایه کشور، در سال ٢٠٠٠ میلادی فقط به یکی از کشورهای غربی مهاجرت کردند». علاوه بر آمار فوق در یکی از روزنامه های داخل کشور (ایران به مورخ ٩/٥/٧٩ ) به نقل از یک منبع آگاه در وزارت علوم تحقیقات و فن آوری، خروج سرمایه فکری از کشور را بالغ بر ٣٨ میلیارد دلار اعلام نمود و بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول در سال ١٩٩٩، ایران در بین ٤١ کشور جهان بیشترین میزان خروج مهاجرین تحصیل کرده را داشته است به طوری که گفته می شود فقط در سال مذکور معادل ١١ میلیارد دلار سرمایه فکری از ایران خارج شده است. از خرداد سال ٧٦، با روی کار آمدن خاتمی و اصلاح طلبان، باز تغییری در کاهش این روند انجام نگرفته است بلکه تعداد مهاجرت متخصصین و نخبگان کشور به خارج نیز گسترش یافته است و تمامی شواهد و مدارک گویای این است که در ایران امکانات لازم برای جلوگیری از خروج متخصصین و یا برای ایجاد انگیزه در جذب این نخبگان وجود ندارد. آمار ارائه شده در یکی از روزنامه های داخل کشور گویای تایید ادعای فوق می باشد. در سال ١٣٧٨ طبق آمار، روزانه به طور متوسط ١٥ کارشناس ارشد و حدود ٣ دکتر از کشور خارج شده اند. در ضمن بر طبق آمار دیگر بیش از ٨٠ درصد برگزیدگان المپیادهای علمی سال ١٣٨٠ در دانشگاه های خارجی جذب شده اند.
گرایش فارغ التحصیلان دانشگاهی و نخبگان کشور بیشتر مراجعه به راه های قانونی برای خروج از کشور صورت می گیرد. به عنوان مثال آن ها برای مهاجرت در یک نوبت چندساله در لیست کشورهای چون کانادا ثبت نام می کنند. این افراد از سفرهای ماجراجویانه و خطرناک پرهیز دارند. این جوان تحصیل کرده بعد از ورود به کانادا بعد از مدتی به کار یا تحصیل در رشته تحصیلی خود می پردازند. البته لازم است گفته شود دلالان و قاچاقچیان پول های هنگفتی از علاقمندان به مهاجرت به خارج دریافت کرده اند. اما جوانان که به اروپا برای پناهندگی آمده اند در شرایط خوبی به سر نمی برند. روند پناهندگی بسیار طولانی و مشقت بار شده است. کشورهای اروپایی با تغییر و سخت کردن قوانین پناهندگی و محدودیت های دیگر، تمام آرزوهای این جوانان مهاجر پناهنده را نقش بر آب کرده اند. آن ها این متقاضیان پناهندگی را در شرایطی قرار داده اند که در واقع آنان نمی دانند چه برسرشان خواهد آمد! آیا امکان ماندن در یک کشور اروپایی را بعد از چند سال سختی کشیدن خواهند داشت یا خیر؟ این هموطنان جوان تاکنون آسیب های روحی و روانی شدیدی را تحمل کرده اند. آن ها خواست های عجیب و غریبی ندارند. در واقع این جوانان می خواهند در یکی از این کشورها دوران شاد، آرام و خندانی را برای زندگی داشته باشند و این از خواست های اولیه و ابتدایی هر انسانی است که در جمهوری اسلامی به شدت لگدمال شده است.

۴ ) سیاست ، جوانان ، احزاب قانونی و حکومتی در ایران:
در جامعه همواره از سیاست و تاثیر آن در میان نسل سوم صحبت بسیار صورت می گیرد. اغلب در تحلیل ها و نظرات و کارهای تحقیقی و پژوهشی در خصوص جوانان این ارزیابی دیده می شود که آگاهی نسل سوم کشور نسبت به نسل های گذشته بسیار بیشتر است و در موارد مشخص عمل آن ها بسیار آگاهانه تر است. یعنی این که نگرش جوانان کمتر ایدئولوژیک و بیشتر پراگماتیک شده است. نسل سوم در واقع به طور مشخص به اشکال گوناگون به صورت روزانه با ارزش ها و معیارهای اسلامی حکومت اسلامی ایران درگیر می شود. البته مجموعه توضیحات فوق حاکی از این نیست که سیاست نقش درجه اول اساسی در زندگی آن ها بازی می کند و متاسفانه چون اغلب اعتراضات نسل سوم کشور با برنامه و قالب مشخصی صورت نمی گیرد بالطبع به تشکل یابی آن ها نیز منجر نمی شود و گاه دیده می شود که به خشونت و برخوردهای تند و کور نیز کشانده شده است. این روشن است که تاکنون در کشور به دلیل فقدان تشکل های فوق و کارآمد جوانان برآیند اعتراضات آن ها نتوانسته به یک پلاتفرم سیاسی و اجتماعی منجر شود و گاه این امر مورد سوء استفاده جریان های ارتجاعی نیز قرار گرفته است.
تمامی شواهد و مدارک گویای این است که نسل امروز کشور خواهان کنترل خویش بر شیوه و وضعیت زندگی خود در جامعه است و به عبارتی دیگر خواست های اجتماعی و فردی نقش اساسی در مطالبات اکثریت نسل نوجوان و جوان کشور دارد. آن ها می دانند چه شرایط و روابطی را نمی خواهند و این بسیار قابل اهمیت است ولی برای ایجاد تغییرات سیاسی و ساختاری در کشور کافی نمی باشد.
در تاریخ معاصر ایران هیچگاه حکومت ها (چه رژیم های سلطنتی و چه رژیم کنونی) فرصت و امکان گفتمان بین نوجوانان و جوانان را ایجاد نکرده اند تا بلکه آن ها بتوانند از طریق گفتگو و انتقال تجربه میان خود به تعریف مشترکی از مطالبات و خواست خود برسند. از اواسط دهه ٧٠، دو خواست مشخص و اساسی میان بخش های مختلف جوانان بوجود آمد. بخش بزرگی از جوانان خواست های مشخص اجتماعی و فردی را مطرح کردند و بخش دیگر آن که در دانشگاه ها بودند علاوه بر تاکید بر خواست های فوق، آزادی های سیاسی را در اولویت قرار دادند و بدین طریق شکافی بین بخش روشنفکری جوانان (بدنه) آن بوجود آمد. در سال های بعد از خرداد ٧٦، همواره اعتراضات و حرکت های این دو بخش از جوانان در شرایط گوناگون به همبستگی نزدیکی و اتحاد آن ها منجر نشده است و این امر، برآمد خواست ها و تمایلات جوانان را با مشکل مواجه ساخته است.
نسل جوان کشور در اواسط دهه ٧٠ به دلیل نداشتن رهبران سیاسی کارآمد، نتوانست مطالبات سیاسی و اجتماعی خود را در چارچوب یک قالب روشن و مشترک پیش برد. زیرا برای شکل دهی مشخص به هویت و خواست های خود نیاز به زمان و تجربه بیشتر داشت. لذا از خرداد ١٣٧٦ به دنباله روی و اعتماد از خواست ها و ارزش های نسل دوم همچون مردم سالاری دینی، عدالت خواهی و... روی آورد. اما در عین حال، نسل سوم کشور از همان ابتدا با گفتمان های نسل گذشته مشکل داشت. توجه به ادامه حرکت ها، اعتراضات اجتماعی و گذشتن پی درپی از خط قرمزها بوسیله نسل سوم نشانه بارز و مشخص این تفاوت ها و اختلافات با نسل گذشته است. در واقع نسل گذشته همچنان خواستار حفظ ارزش ها و معیارهای یک حکومت دینی با عناصری معین از مدرنیته می باشد ولی نسل سوم به زندگی و جامعه نگاهی دیگر و هر چه بیشتر امروزی دارد. در تمام این سال ها، این احساس متفاوت بودن توسط نسل سوم کشور به اشکال گوناگون در زندگ روزمره جامعه به نمایش گذاشته شده است. آن ها به جامعه نگاهی مدرن و امروزی که انسان محور همه چیز آن باشد، دارند و دیگر به قوانین مقدس و الهی یک حکومت دینی اعتقادی ندارند و بیشتر برای اصالت عقل و تجربه امروزی خود ارزش قائل هستند. زبان امروز نسل سوم کشور زمینی و انسانی است. نسل جوان کشور به دنبال رشد، توسعه، پیشرفت، امنیت و سعادت است. توسعه در واقع کارکرد مادی دارد و تمدن می سازد. تمدن در دنیای کنونی یعنی ماندن در این جهان.
آنچه امروز در کشور بیشتر از هر موردی در برنامه ریزی و سیاست گذاری برای جوانان اهمیت اساسی دارد به یک تعبیر دست یابی به شناخت دقیق و تحلیل منطقی و همه جانبه از خصوصیات و نیازهای اولیه جوانان است. چنان که روشن است گرایش به تجربه، تنوع، حرکت، هیجان، استقلال و... از مختصات روحی جوانان است. و باید به آن ها اعتماد و باور داشت.
سپس در چنین شرایطی می شود با شناخت از نیازها و توانایی های جوانان آن ها را در مسیر تکامل، ترقی و پیشرفت یاری رساند. در تمام سال های بعد از خرداد ٧٦، احزاب قانونی و حکومتی در ایران نتوانسته یا نخواسته اند خواست ها و تمایلات جوانان را در خود بازتاب دهند. در واقع از یک طرف، محدودیت های حزبی، سیاسی و مذهبی این تشکل ها، مانعی در جهت جلب و جذب نسل سوم به آن ها می باشد. و از طرفی دیگر بخش های روشنفکری جوانان و نیز خود جوانان به عنوان یک مجموعه نتوانسته اند تاکنون تمایلات، اعتراضات و نیازهای خود را به صورت منسجم و متمرکز بیان کنند. البته بخشی از این عدم تشکل را نیز باید در تاریخ تحزب در ایران و خود حکومت ها نیز دید. در واقع در طول تمام این سال های سرکوب و فشار سیاسی و امنیتی به تشکل های دگراندیش توسط جمهوری اسلامی، امکان هرگونه شکل گیری تشکل های دموکراتیک و وسیع از جامعه گرفته شده است. شاید اگر احزاب قانونی و حکومتی در ایران می خواستند بخصوص از خرداد ٧٦، می توانستند تا حدودی با سیاست گذاری هدفمند و برنامه ریزی های دقیق، بخش بزرگی از این نیروی جوان را سازماندهی کنند ولی آن ها از این موضوع آگاهانه پرهیز کردند زیرا سازماندهی نسل سوم به افزایش آگاهی سیاسی و اجتماعی و نیز برجسته تر شدن هر چه بیشتر خواست ها و تمایلات آنان می گشت و این امر می توانست روند تحولات و اصلاحات را سریع تر کند و بدین طریق ساختارهای سنتی و مذهبی به شدت ضربه پذیر می شدند و امکان تحولات دموکراتیک به صورت واقعی در ایران امکان پذیر می شد. عدم توجه احزاب قانونی و حکومتی به خواست های برحق جوانان در طی سال های بعد از خرداد ٧٦ به شدت پایه های اجتماعی آن ها را تضعیف کرده است. زیرا خیلی از نسل سومی ها از این که اصلاح طلبان و خاتمی برایشان کاری انجام نداده اند بسیار ناامید و مایوس می باشند. در حال حاضر این تشکل های حکومتی و اسلامی به شدت تحت فشار و اعتراض نسل نوجوان و جوان کشور قرار دارند. عدم توجه به خواست های اجتماعی چون اشتغال، آینده بهتر، آزادی های اجتماعی و فردی که از خواست های اساسی و اولیه جوانان است روز به روز فاصله این تشکل ها با جوانان را بیشتر می کند. در ضمن بخش روشنفکری جوانان نیز روز به روز به سمت استقلال هر چه بیشتر از احزاب قانونی و به یک تعبیر اپوزیسیونی عمل کردن سمت گیری می کنند. در حال حاضر شرایط برای همکاری بین بخش های مختلف نیروی جوانان تا حدودی هموار شده است. ضرورت دارد بخش دانشجویی و روشنفکری جوانان از حرکات و اعتراضاتی که در جامعه توسط دیگر بخش های جوانان صورت می گیرد حمایت اساسی کند.
تنها از این طریق است که می تواند رابطه خود را هر چه بیشتر با «بدنه» خود تنظیم و مستحکم سازد. در چنین شرایطی امکان جلب و جذب نیروی وسیع جوانان به سمت خواست های سیاسی و دموکراتیک بوجود خواهد آمد. در واقع خواست ها و تمایلات فردی و انسانی که بوسیله نسل سوم مطالبه می شود نیز بخشی از نیازها و مطالبات دانشجوان و روشنفکران نسل جوان کشور است. این عرصه اتحاد عمل برای پیشبرد خواست های مشترک می تواند پیوند نیروی بزرگ جوانان را هر چه بیشتر متشکل و قوی تر سازد و بدین طریق نسل جوان کشور با بهره وری و استفاده از نیروی متشکل خود می تواند رفته رفته جوانان را از یک مقوله جمعیتی به سمت یک نیروی اجتماعی که خواسته های مشخص سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارند سوق دهد. تنها در چنین شرایطی است که امکان این بوجود می آیند که هر حکومت و حزب و سازمانی را تحت فشار برای ایجاد تغییرات دموکراتیک و انسانی قرار داد.

علی صمد

بنياد انديشه اسلامي

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  جمعه ۲۴ اسفند۱۳۸۶ساعت 12:10  توسط محسن عزیزی  | 

آزمایش فرمانبرداری میلگرام

 
 
 

خطرات فرمانبرداری
«روان‌شناسی اجتماعی این قرن، درس مهمی به ما می‌دهد: غالباً شرایط و موقعیتی که فرد در آن قرار می‌گیرد بیشتر از این که او چه جور آدمی است، تعیین کننده عملی است که انجام خواهد داد.» استنلی میلگرام،1974
اگر فردی از موضع قدرت به شما فرمان دهد که شوک الکتریکی 400 ولتی به فرد دیگری بدهید، آیا فرمانش را اجرا خواهید کرد؟ بسیاری از افراد قاطعانه به این پرسش پاسخ منفی خواهند داد امّا استنلی میلگرام، روان‌شناس دانشگاه ییل، به یک سری آزمایش فرمانبرداری در خلال دهه 1960 دست زد که نتایج تعجب برانگیزی به همراه داشت. این آزمایش‌ها دیدگاه تازه و در عین حال نگران کننده‌ای را به مسأله قدرت و فرمانبرداری گشود.

مقدمه
میلگرام آزمایش‌هایش رادر سال 1961، کوته زمانی پس از آن که محاکمه آدولف آیشمن جنایتکار جنگ جهانی دوم آغاز شده بود، شروع کرد. دفاعیات آیشمن در دادگاه مبنی بر این که او در کشتار میلیون‌ها یهودی فقط دستور مافوق را اجرا کرده است، توجه میلگرام را برانگیخت. میلگرام در کتاب خود به نام «اطاعت از قدرت» که در سال 1974 چاپ شد این پرسش را مطرح نمود: آیا آیشمن و هزاران همدستش در جریان نسل‌کشی یهودیان (هولوکاست) تنها مجری دستورات مافوق بوده‌اند؟ آیا می‌توانیم همه آن‌ها را شریک جرم بدانیم؟

روش
کسانی که در این مطالعه شرکت کردند 40 مرد بودند که از طریق تبلیغات روزنامه‌ای مراجعه کرده و انتخاب شده بودند و به هر یک بابت شرکت کردن در این آزمایش 5/4 دلار پرداخت می‌شد. میلگرام یک دستگاه تولید کننده شوک الکتریکی درست کرده بود که ابتدا شوک 30 ولتی می‌داد و در هر مرحله 15 ولت به آن افزوده می‌شد تا به 450 ولت می‌رسید. سوئیچ‌های زیادی روی دستگاه قرار داشت که روی آن‌ها برچسب‌های «شوک خفیف»، «شوک متوسط»، «خطر: شوک شدید» زده شده بود. دو سوئیچ آخری هم برچسب « *** » داشت.
هر شرکت کننده در نقش یک «آموزگار» قرار می‌گرفت که می‌بایست هر بار که «شاگرد» پاسخ نادرست می‌داد به او شوک می‌داد. شرکت‌کنندگان فکر می‌کردند که شوک واقعی به شاگرد می‌دهند امّا شاگرد در واقع همدست آزمایش کننده بود و تنها وانمود می‌کرد که شوک به او داده شده است.
همچنان که آزمایش پیش می‌رفت، آموزگار صدای شاگرد را می‌شنید که التماس می‌کرد او را رها کنند و یا حتی از درد قلبی شکایت می‌کرد. وقتی میزان شوک به 300 ولت می‌رسید، شاگرد محکم به دیوار می‌خورد و تقاضا می‌کرد او را بیش از این آزار ندهند. پس از این مرحله، آموزگار کاملاً ساکت باقی می‌ماند و سوال دیگری نمی‌پرسید. در این لحظه، آزمایش کننده به او دستور می‌داد که نباید سکوت کند و از او می‌خواست که شوک‌های بعدی را بدهد. اغلب شرکت کنندگان از آزمایش کننده می‌پرسیدند که آیا باید ادامه دهند؟ آزمایش کننده فرمان‌های زیر را به شرکت کننده می‌داد:

  • لطفاً ادامه بده.
  • هنوز آزمایش تمام نشده، ادامه بده.
  • کاملاً ضرورت دارد که ادامه بدهی.
  • حق انتخاب دیگری نداری، باید ادامه بدهی.

نتایج
میزان شوکی که شرکت کننده می‌توانست بدهد به عنوان معیاری برای فرمانبرداری در نظر گرفته شد. فکر می‌کنید اغلب شرکت کنندگان تا چه حدّ پیش رفتند؟ هنگامی که میلگرام این سوال را از گروهی از دانشجویان دانشگاه ییل پرسید پیش‌بینی آن‌ها این بود که بیشتر از 3 درصد نتوانسته‌اند ماکزیمم شوک را بدهند. امّا اتفاقی که در واقع افتاده بود این بود که 65 درصد شرکت کنندگان آزمایش میلگرام ماکزیمم شوک را داده بودند.
26 نفر از 40 نفر شرکت کننده ماکزیمم شوک را داده بودند و 14 نفر از قبل از رسیدن به بالاترین سطح شوک کار را متوقف کرده بودند. این نکته مهم را باید خاطر نشان کرد که بسیاری از شرکت کنندگان از دست آزمایش کننده خیلی عصبانی و خشمگین شده بودند، امّا با این وجود به پیروی از فرمان‌ها تا آخر ادامه داده بودند. به دلیل اضطراب زیادی که شرکت کنندگان متحمل شده بودند، به تمام آن‌ها در انتهای آزمایش توضیح داده شد که وارد کردن شوک ساختگی بوده است. با وجود این، انتقادهای بسیاری بابت انجام این آزمایش به عمل آمد و آن را برای شرکت کنندگان از نظر روانی دارای اثرات تخریبی دانستند. میلگرام برای فرونشاندن انتقادها بعداً شرکت کنندگان را دوباره مورد مطالعه قرار داد و دریافت که 84 درصد آن‌ها از این که در این آزمایش شرکت کرده بودند خوشحال و تنها 1٪ از این بابت متاسف هستند.

بحث
با وجودی که تحقیق میلگرام سوالات اخلاقی جدّی درباره استفاده از انسان‌ها در آزمایش‌های روان‌شناسی برانگیخت امّا نتایج آزمایش او را در آزمایش‌های بعدی که توسط دیگران صورت گرفت نیز کاملاً تائید شد. توماس بلاس (1999) به پژوهش‌های بیشتری در زمینه فرمانبرداری دست زد و دریافت که یافته‌های میلگرام در آزمایش‌های دیگر نیز تأیید شده‌اند. اخیراً نیز جری برگر (2007)، استاد روان‌شناسی دانشگاه سنتا کلارا آزمایش میلگرام را با اصلاحاتی تکرار کرد. او ماکزیمم شوک را به جای 450 ولت، 150 ولت در نظر گرفت و شرکت کنندگان را پیش از آزمایش به دقت مورد بررسی قرار داد و آن‌هایی که ممکن بود آزمایش، اثرات منفی بر روی آن‌ها بجا گذارد کنار گذاشت. نتایج آزمایش جدید او آشکار ساخت که شرکت کنندگان به همان میزان آزمایش میلگرام در 40 سال قبل، فرمانبرداری نشان داده‌اند.
چرا بسیاری از شرکت کنندگان در این آزمایش در اجرای دستور یک شخص قدرتمند چنین عمل ظاهراً سادیستی و آزارگرانه‌ای انجام دادند؟ به گفته میلگرام چند عامل در آن وضعیت وجود داشت که می‌توانند توضیح دهنده چنین سطح فرمانبرداری باشند:

  • حضور فیزیکی یک شخص قدرتمند به نحو چشمگیری بر میزان فرمانبرداری افزود.
  • این واقعیت که آزمایش توسط دانشگاه ییل (یک موسسه علمی معتبر و شاخص) صورت می‌گرفت بسیاری از شرکت کنندگان را متقاعد ساخته بود که همه چیز حساب شده است.
  • شرکت کنندگان فرض می‌کردند که آزمایش کننده، فردی دارای صلاحیت و خبره است.
  • به شرکت کنندگان گفته شده بود که شوک‌ها دردآور هستند نه خطرناک.

آزمایش‌های بعدی که توسط میلگرام صورت گرفت نشان داد که حضور افراد دیگری که از فرمان‌ها پیروی نمی‌کردند، میزان فرمانبرداری شرکت کننده را به نحو زیادی کاهش می‌دهد. وقتی کسان دیگری در کنار شرکت کننده حضور داشتند که از اجرای فرمان‌ها سرباز می‌زدند، 36 نفر از 40 شرکت کننده از دادن ماکزیمم شوک خودداری کردند.
«مردم عادی، فقط کار یا وظیفه‌شان را انجام می‌دهند و بدون هیچگونه دشمنی خاصی می‌توانند عامل انجام کارهای فوق‌العاده وحشتناک و مخرّب باشند. به علاوه، حتی هنگامی که اثر مخرّب کار آن‌ها آشکار باشد اگر از آن‌ها خواسته شود که اقدامی ناهمخوان و ناسازگار با استانداردهای اخلاقی انجام دهند، باز هم نسبتاً عده کمی هستند که منابع مورد نیاز برای مقاوت در برابر قدرت را داشته باشند.» (میلگرام، 1974). مطالعه میلگرام به صورت مطالعه‌ای کلاسیک در روان‌شناسی در آمده و نشانگر خطرات فرمانبرداری است. با وجودی که این آزمایش می‌گوید که متغیرهای محیطی و وضعیتی، عامل قوی‌تری از عوامل شخصیتی در تعیین میزان فرمانبرداری هستند امّا برخی دیگر از روان‌شناسان معتقدند که فرمانبرداری، عمیقاً تحت تاثیر هم عوامل بیرونی و هم عوامل درونی، مثل اعتقادات شخصی و خلق و خوی کلّی است.

ترجمه:  کلینیک الکترونیکی روان‌یار

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ساعت 21:28  توسط محسن عزیزی  | 

پنج بعد مهم شخصیت

 
 
 

پژوهشگران پنج بعد اساسی برای شخصیت هر انسان در نظر می‌گیرند. مدارک و شواهد بسیاری برای درستی این نظریه ظرف 50 سال گذشته ارائه شده است. پژوهش در این زمینه ابتدا توسط فیسک (1949) آغاز شد و سپس از طریق پژوهشگران دیگری چون نورمن (1967)، اسمیت (1967)، گلدبرگ (1981) و مک‌کرا و کاستا (1987) توسعه یافت.
این پنج بعد، رده‌های گسترده خصیصه‌های شخصیت را تشکیل می‌دهند. با وجودی که مقالات بسیار زیادی در تأیید و پشتیبانی از این مدل پنج عامله برای شخصیت وجود دارد، امّا پژوهشگران بر سر نام دقیقی برای این ابعاد، اتفاق نظر ندارند. این پنج رده معمولاً با اسامی زیر عنوان می‌شوند:

1- برون گرایی
این خصیصه شامل ویژگی‌هایی از قبیل تحریک‌پذیری، مردم آمیزی (میل به برقراری روابط بین فردی)، پرحرفی، اعتماد به نفس و ابراز هیجانات و احساسات به مقدار زیاد، می‌باشد.

2- خوشایندی (مقبولیت)
این بعد شخصیت شامل ویژگی‌هایی از قبیل اعتماد، نوع دوستی، احترام به خواست‌ها و نیازهای دیگران، مهربانی، محبت و سایر رفتارهای پسندیده اجتماعی می‌باشد.

3- وظیفه‌شناسی (وجدان)
ویژگی‌های متداول این بعد شخصیت شامل سطح بالای تفکر، به همراه کنترل مناسب واکنش‌ها و نیز رفتارهای هدفمند می‌باشد. کسانی که این بعد از شخصیت‌شان برجسته باشد، اهل سازماندهی و پرداختن به جزئیات کارها هستند.

4- تهییج‌پذیری
کسانی که این ویژگی در آن‌ها برجسته باشد، از نظر هیجانی بی‌ثبات، مضطرب، دمدمی‌مزاج، خجالتی و افسرده هستند.

5- آزاداندیشی
این خصیصه شامل ویژگی‌هایی از قبیل تخیل و بینش است و کسانی که این بعد شخصیت در آن‌ها قوی باشد معمولاً دارای علائق متنوعی می‌باشند.

این ابعاد نشانگر زمینه‌های گسترده شخصیت انسان هستند. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که خصیصه‌هایی که در یک گروه قرار دارند معمولاً در بسیاری از افراد با همدیگر و به صورت توأم وجود دارند. برای مثال، افرادی که مردم آمیز هستند و میل زیادی به برقراری روابط بین فردی دارند، معمولاً پرحرف هم هستند. با وجود این، گاهی اوقات هم این ویژگی‌ها با هم وجود ندارند. شخصیت انسان بسیار پیچیده و متنوع است و هر فرد ممکن است رفتارهایی متناسب با چند بعد از ابعاد فوق از خود نشان دهد.

ترجمه: کلینیک الکترونیکی روان‌یار

 

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ساعت 21:26  توسط محسن عزیزی  | 

توجه:جهت دانلود کردن برنامه ها بر روی فلشهای سبز کلیک کنید:

کد

عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 779  Shetab Farsi Negar 3.8   KB 2250  ابزارهاي فارسي  31  Trial تجاري  Shetab Farsi Negar 3.8 : دريافت برنامه

نرم‌افزاری است برای فارسی نویسی در همه محیط‌های گرافیکی. با شتاب فارسی نگار می توانید با انواع قلم ها مانند قلم های یونیکد، پروین، مریم، نویسه، IPT و حتی قلم های تولید شده توسط خودتان در محیط های گرافیکی فارسی بنویسید و یا آن‌ها را به سادگی به یکدیگر تبدیل کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد شتاب فارسی نگار، کپی مستقیم متون از Word به سایر محیط‌های گرافیکی می باشد.

 777  Farsi Keyboard XP   KB 57  ابزارهاي فارسي  79  Free آزاد  Farsi Keyboard XP : دريافت برنامه

اين فايل محتوي يک فايل dll مي باشد که مي توانيد با استفاده از آن مشکل فارسي نويسي در ويندوز XP و 2000 را برطرف کنيد. مشکلاتي از قبيل جدا نوشتن ي و جابجاي حروف پ و ژ و عدم امکان استفاده از فاصله مجازي (Shift+Space) با اين فايل برطرف مي شود. به دستورالعمل استفاده از فايل در فايل Readme.doc که همراه فايل است توجه کنيد.

 762  Farsi Calendar 2.47   MB 1.06  ابزارهاي فارسي  8752  Free آزاد  Farsi Calendar 2.47 : دريافت برنامه

يک تقويم زيباي فارسي بر اساس تاريخ هجري شمسي. اين برنامه بعد از نصب به صورت پنجره اي در پايين و سمت راست صفحه Desktop قرار مي گيرد.

 737  Windows XP Persian LIP   MB 10.9  ابزارهاي فارسي  14141  Free آزاد  Windows XP Persian LIP : دريافت برنامه

فارسي ساز کامل ويندوز XP که اولين بار توسط خود شرکت مايکروسافت ارائه شده است و اشکالات فارسي سازهاي ايراني را ندارد. اين فارسي ساز کليه منوها را فارسي کرده و ويندوز را به طور کلي راست به چپ مي کند. اين برنامه بر روي بعضي ويندوزها نصب نمي شود و براي رفع مشکل بايد آنها را با سريال جديد Active‌ کرد. راهنماي اين کار را در سوال شماره 280931 بخش مشاوره کامپيوتري سايت ببينيد.

 660  En2Fa Translator v0.3.4a   KB 509  ابزارهاي فارسي  12221  Free آزاد  En2Fa Translator v0.3.4a : دريافت برنامه

يک برنامه ساده براي تبديل متنهايي که به صورت فينگليش نوشته شده است به فونت زيباي فارسي.

 653  Persian Calendar v2.0   KB 795  ابزارهاي فارسي  14786  Free آزاد  Persian Calendar v2.0 : دريافت برنامه

محصولي از شرکت سينا پردازش براي تبديل تاريخ ويندوز به تاريخ شمسي در ويندوزهاي 2000 ، XP‌ و 2003

 649  Farsi Phonebook v2.03   KB 248  ابزارهاي فارسي  11918  Free آزاد  Farsi Phonebook v2.03 : دريافت برنامه

يک دفترچه تلفن ساده فارسي که توسط يکي از کاربران سايت معرفي شده است.

 635  Shetab Farsi Negar v3.6   MB 3.62  ابزارهاي فارسي  8177  Trial تجاري  Shetab Farsi Negar v3.6 : دريافت برنامه

نرم‌افزاری است برای فارسی نویسی در همه محیط‌های گرافیکی. با شتاب فارسی نگار می توانید با انواع قلم ها مانند قلم های یونیکد، پروین، مریم، نویسه، IPT و حتی قلم های تولید شده توسط خودتان در محیط های گرافیکی فارسی بنویسید و یا آن‌ها را به سادگی به یکدیگر تبدیل کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد شتاب فارسی نگار، کپی مستقیم متون از Word به سایر محیط‌های گرافیکی می باشد.

 628  IPT v5.0   MB 3.31  ابزارهاي فارسي  4444  Trial تجاري  IPT v5.0 : دريافت برنامه

محصولي از برنا رايانه براي تايپ مستقيم فارسي در برنامه هاي گرافيکي مختلف به همراه قابليت فوق العاده تايپ هوشمند

 627  Farsi Keyboard XP   KB 56  ابزارهاي فارسي  13833  Free آزاد  Farsi Keyboard XP : دريافت برنامه

اصلاح کيبرد فارسي در ويندوز XP و 2000. اين فايل اشکالات ناشي از ي غير چسبان و فاصله مجازي و جاي حروف پ و ژ و .... را اصلاح مي کند.

545  Office 2003 Persian Interface Pack   MB 6.21  ابزارهاي فارسي  18117  Free آزاد  Office 2003 Persian Interface Pack : دريافت برنامه

آخرين Pack مجموعه نرم افزار office2003 که ساختار کلي آن را به زبان فارسي تبديل مي کند

 

منبع:سایت تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ساعت 21:22  توسط محسن عزیزی  | 

توجه:جهت دانلود کردن برنامه ها بر روی فلشهای سبز کلیک کنید:

کد

عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 952  Keyboard Layout Manager Medium v2.85XP   KB 521  ابزارهاي فارسي  84  Trial تجاري  Keyboard Layout Manager Medium v2.85XP : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد کيبرد انگليسي يا فارسي و يا هر زبان ديگري را در ويندوز خود ويرايش کنيد. مي توانيد يک کيبرد سفارشي براي خود درست کنيد. مي توانيد جاي کليدها را تغيير دهيد. اگر اشکالي در کليدها و ناهماهنگي بين برچسب کيبرد و جاي حروف وجود دارد مي توانيد آن را اصلاح کنيد. مي توانيد کيبرد ساخته شده را در هر ويندوز ديگري مورد استفاده قرار دهيد و ...

 944  Nasim-e-Hayat   KB 3878  ابزارهاي فارسي  504  Free آزاد  Nasim-e-Hayat : دريافت برنامه

این برنامه صوت 11 سوره از قرآن شامل سوره های حمد ، بقره ، تکویر ، طارق ، غاشیه ، بلد ، شمس ، ضحی ، انشراح ، تین و قدر را دارا می باشد. در هنگام پخش متن قرآن به همراه معنی آن به نحو زیبایی نمایش داده می شود. این برنامه نیاز به نصب ندارد. بعد از خارج کردن برنامه از حالت فشرده به داخل فولدر مربوطه رفته و فایل Nasim-e-Hayat.exe را اجرا کنید. بعد از اجرای برنامه باید 6 ثانیه صبر کنید تا شمارش معکوس پایان یافته و دکمه Start برای ورود به برنامه ظاهر شود.

 876  Fast Type   KB 138  ابزارهاي فارسي  128  Free آزاد  Fast Type : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه کوچک که تحت سيستم عامل داس طراحي شده است مي توانيد تايپ سريع فارسي به صورت 10 انگشتي را آموزش ببينيد. نرم افزارهايي تحت ويندوز هم در بازار موجود است ولي رايگان نيستند. اين نرم افزار تمرينهاي مختلفي براي افزايش سرعت و مهارت شما در تايپ را دارا مي باشد. براي اجراي برنامه بعد از باز کردن فايل فشرده فايل FARSI.COM را اجرا کنيد.

 809  Nia Farsi SmS   KB 112  ابزارهاي فارسي  53  Free آزاد  Nia Farsi SmS : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد در گوشي هاي داراي سيستم عامل سيمبين که امکانات فارسي ندارند SMS فارسي بنويسيد و ارسال کنيد. اين برنامه فقط بر روي گوشي هاي سيستم عامل دار سيمبين نصب مي شود.

 808  Nastaliq v1.0   KB 1885  ابزارهاي فارسي  92  Free آزاد  Nastaliq v1.0 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد در برنامه Word با خط زيباي نستعليق بنويسيد. بله باور کنيد. در ضمن مي توانيد يک متن از قبل نوشته شده را به خط نستعليق تبديل کنيد. بعد از نصب برنامه بايد در برنامه Word فونت NASTALIQ را انتخاب کنيد. گاهي ممکن است مشکلاتي پيش آيد که بايد برنامه را Uninstall و دوباره نصب کنيد. براي تايپ حرف ک بايد از کيبرد عربي استفاده کنيد. براي اين کار به کنترل پنل و تنظيمات Regional and Language Options‌ برويد و در تب Languages بر روي Details‌ کليک کرده و کيبرد Arabic (Saudi Arabia) را اضافه کنيد. براي تايپ حرف ک کيبرد را بر روي عربي بگذاريد.

 806  En2Fa Translator 0.3.5   KB 878  ابزارهاي فارسي  71  Free آزاد  En2Fa Translator 0.3.5 : دريافت برنامه

En2Fa برنامه مستقلی است که بر روی کامپيوتر شما نصب شده و بر اساس متن فينگيليشی تايپ شده شما, آنرا به فارسی تبديل ميکند. اين برنامه بر روی تمامی نسخه های ويندوز(98/Me/2000/XP) قابل اجرا ميباشد و هيچ نيازی به فارسی بودن سيستم عامل برای نمايش صحيح فارسی ندارد. En2Fa قابليت ذخيره خروجی شما به صورت عکس, متن و يا حتي html نيز را دارد. همچنين شما ميتوانيد از قلم های فقط فارسی ANSI نيز برای نوشتن استفاده کنيد و از آن در برنامه هايی که Unicode فارسی را نميشناسند استفاده کنيد. بهترين مثال استفاده در Macromedia Flash, AutoCAD , 3ds max هست.

با استفاده از برنامه En2Fa_FntEditor تمامی فونت های فارسی خود را با برنامه سازگار کنيد. برنامه En2Fa_FntEditor برای کسانی هست که ميخواهند برنامه را قابل اجرا برای font های فارسی خودشان کنند و يا font هايی که برنامه حمايت نميکند. لطفاً اين برنامه را در جايی که en2fa را نصب کرديد بريزيد.

امکان نوشتن با قلم های فارسی اضافه شد.

تغييرات ايجاد شده در اين نسخه:

+ امکان اجرای همزمان چندين نسخه از برنامه امکان پذير است.

+ سيستم ذخيره اطلاعات تغيير پيدا کرد.

+ لغا

 797  Persian Calendar v2.0   KB 814  ابزارهاي فارسي  75  Free آزاد  Persian Calendar v2.0 : دريافت برنامه

برای نخستين بار تقويم هجری شمسی ويژه‌ی ويندوزهای 2000، XP و 2003 قابل استفاده در محيط ويندوز و برنامه‌های OutLookExpress6 ،WordPad ،Notepad و Windows Explorer و پنجره مشخصات پرونده‌ها و پوشه‌ها توسط شركت نرم‌افزاری‌سينا پردازش ارائه گرديد.

 795  Farsi Phone book v2.03   KB 254  ابزارهاي فارسي  102  Free آزاد  Farsi Phone book v2.03 : دريافت برنامه

اين برنامه يک دفترچه تلفن ساده فارسي مي باشد که مي توانيد از آن براي ذخيره شماره تلفن هاي خود استفاده کنيد. اين برنامه توسط يکي از کاربران ساخته شده است.

 788  Farsi Calendar v2.5.1   KB 1137  ابزارهاي فارسي  60  Free آزاد  Farsi Calendar v2.5.1 : دريافت برنامه

اين برنامه توسط يکي از کاربران معرفي شده است و يک تقويم هجري شمسي مي باشد که با نماي زيبايي در کنار ساعت قرار مي گيرد و تاريخ جاري سيستم را نشان مي دهد. اين نسخه، نسخه جديدي از برنامه مي باشد که نسبت به نسخه موجود در خش دانلود سايت قديم تغييراتي داشته است.

اين برنامه محدوديت زماني ندارد و کامل است.

 780  IPT 5.0   KB 3476  ابزارهاي فارسي  26  Trial تجاري  IPT 5.0 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد در انواع نرم افزارهاي گرافيکي تايپ مستقيم يا غير مستقيم فارسي داشته باشيد. اين برنامه محصول برنا رايانه مي باشد و جزء فارسي ساز پارسا 2001 مي باشد. اين برنامه ظاهرا آزمايشي است ولي هيچ محدوديت زماني يا ساختاري براي شما ايجاد نمي کند. با استفاده از قابليت تايپ هوشمند اين برنامه مي توانيد در برنامه گرافيکي تايپ مستقيم فارسي داشته باشيد.

 

منبع:سایت تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ساعت 21:18  توسط محسن عزیزی  | 

توجه:جهت دانلود کردن برنامه ها بر روی فلشهای سبز کلیک کنید:

 

کد

 

 

عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 1056

 

 

 مجموعه 280 تصوير "بسم الله الرحمن الرحيم" بسيار زيبا   KB 22934  ابزارهاي فارسي  2629  Free آزاد  مجموعه 280 تصوير "بسم الله الرحمن الرحيم" بسيار زيبا : دريافت برنامه

مجموعه 280 تصوير "بسم الله الرحمن الرحيم" با کيفيت بسيار بالاي 300 dpi و ابعاد بالاي 1000 در 1000 (بسته به ابعاد تصوير) که قابل استفاده در تمامي محيطها و نرم افزاهاي گرافيکي و ... مي باشد. حجم اصلي اين فايلها 35 مگابايت است که به حدود 22 مگابايت فشرده شده است. فرمت اين فايلها jpg است. نمونه اي از اين بسم الله ها را مي توانيد در تصوير کوچک و بزرگ برنامه ببينيد.

 1046

 

 

 Alaem Font   KB 32  ابزارهاي فارسي  474  Free آزاد  Alaem Font : دريافت برنامه

با استفاده از اين فونت مي توانيد عبارتهايي مانند "عليه السلام" ، "قدس السره" ، "صلي الله عليه و اله" و ... را كه در فونتهاي معمول Word يافت نمي شود را در اين نرم افزار بنويسيد. همچنين چند بسم الله زيبا در اين فونت قرار دارد. براي استفاده از اين فونت ابتدا بايد آن را در فولدر Fonts ويندوز كپي كنيد. سپس در برنامه Word از منوي Insert گزينه Symbol را انتخاب كرده و در قسمت Font فونت AlAEM را انتخاب كرده و با استفاده از دكمه Insert متن دلخواه خود را بنويسيد. در اين حالت زبان برنامه بايد در حالت فارسي باشد. نمونه عبارتهاي موجود در فونت را مي توانيد در تصوير كوچك و بزرگ برنامه ببينيد. در همين جا از سازنده فونت تشكر مي كنيم.

 1001

 

 

 Maximum v1.0   KB 2653  ابزارهاي فارسي  68  Trial تجاري  Maximum v1.0 : دريافت برنامه

نرم افزار یادگیری ماکزیمم یک سیستم کامپیوتری آموزشی است که بر اساس اصول کاملا علمی برای بهبود روش یادگیری شما طراحی شده است. این نرم افزار اثرات سودمند بسیاری در کیفیت یادگیری کاربر دارد که از آن جمله میتوان به عناوین زیر اشاره کرد: - استفاده بهینه از وقت- افزایش چشمگیر بازده - افزایش مدت زمان بقای اطلاعات آموخته شده در حافظه - یادگیری مطالب به صورت نکته به نکته و با جزئیات کامل. در صورت درخواتس سريال عدد زير را وارد کنيد: SN: 108 532 106 305 498. اين نسخه آزمايشي است و براي استفاده بدون محدوديت بايد آن را خريداري کنيد. اين بنرامه را بايد از طريق اينترنت و به صورت Online فعال کنيد.

 998

 

 

 Quran in Word 1.3   KB 1114  ابزارهاي فارسي  152  Free آزاد  Quran in Word 1.3 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه بسيار جالب مي توانيد از آيات قرآن به علاوه ترجمه فارسي آنها در برنامه Word استفاده کنيد. اين برنامه حتي بر روي Word 2003 نيز کار مي کند. بعد از نصب برنامه Word‌ را باز کنيد. در نوار منو در کنار منوي Help گزينه اي به نام Al-Quran اضافه مي شود که مي توانيد از آن براي وارد کردن تمامي آيات قرآن با ترجمه و بدون ترجمه در برنامه Word‌ استفاده کنيد.

 990

 

 

 Persian Interface Pack for Office 2003 + SP2   KB 12394  ابزارهاي فارسي  71  Free آزاد  Persian Interface Pack for Office 2003 + SP2 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد منوهاي برنامه هاي Word و Excel و Outlook و PowerPoint را از مجموعه آفيس 2003 فارسي کنيد. همچنين امکان غلط يابي فارسي نيز به اين برنامه ها اضافه مي شود. بعد از نصب براي فعال کردن اين برنامه از منوي Start و زير منوي Microsoft Office و Microsoft Office Tools گزينه Microsoft Office 2003 Language Tools را انتخاب کنيد و در اين قسمت زبان فارسي را انتخاب کنيد. Service Pack 2 اين برنامه هم که اشکالات آن را رفع و آن را کاملتر مي کند به فايل اضافه شده است.

 987

 

 

 Windows XP Persian Interface Pack   KB 11359  ابزارهاي فارسي  145  Free آزاد  Windows XP Persian Interface Pack : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد منوهاي ويندوز XP را فارسي کنيد. اين برنامه محصول مايکروسافت است. پس اشکالات فارسي سازهاي ايراني را ندارد. اين برنامه در سايت مايکروسافت براي دانلود موجود است ولي براي دانلود آن محدوديتهايي قرار داده شده است. براي Uninstall کردن برنامه مانند برنامه هاي ديگر از قسمت Add or Remove Programs استفاده کنيد. با دريافت فايل قسمت نظرات، ويندوز را براي نصب اين برنامه آماده کنيد. اين برنامه در بخش دانلود سايت قديم هم موجود بود ولي براي کامل شدن اين بخش به اين قسمت اضافه مي شود.

 968

 

 

 EleRam PC-Down 1.1.27   KB 227  ابزارهاي فارسي  279  Free آزاد  EleRam PC-Down  1.1.27 : دريافت برنامه

شرح برنامه از زبان درخواست کننده برنامه: يک برنامه فارسي، با ضاهر ساده ولي خيلي خوب که کارش خاموش کردن کامپيوتر شماست. ولي نه يک خاموش کردن معمولي! وقتي شما با اين برنامه ساده کامپيوتر خودتان را خاموش يا ريستارت مي کنيد، متوجه اين تغيير خواهيد شد. خواهيد ديد که سرعت خاموش و روشن شدن سيستم شما چندين برابر سريعتر مي شود. اين نسخه به روز شده اين برنامه است و داراي قابليت هاي جديدي هست. از جمله افزايش سرعت ويندوز نسبت به نسخه قبل و اجراي خودکار و...

 953

 

 

 معجم الفاظ قرآن مجيد   KB 1011  ابزارهاي فارسي  202  Free آزاد  معجم الفاظ قرآن مجيد : دريافت برنامه

اين هم يک برنامه ساده که تحت داس نوشته شده است ولي به خوبي در ويندوز XP کار مي کند. اين برنامه در واقع نسخه مختصري از برنامه نورالانوار مي باشد. مي توانيد متن قرآن را ببينيد. در آن با امکانات خوبي جستجو کنيد. دامنه جستجو را تعيين کنيد. ليست سوره ها و آيه ها را ببينيد. گزارشهايي از آمارهاي جالب در قرآن و در مورد آن را ببينيد و ... اين برنامه به درخواست يکي از کاربران در اين بخش قرار داده شده است. بعد از خارج کردن فايل از حالت فشرده به داخل فولدر Quran رفته و فايل اجرايي Quran را اجرا کنيد.

Fmail نخستین نرم افزار پست الکترونیک و ویرایشگر فارسی است که برای استفاده از آن نیازی به تایپ فارسی وجود ندارد. کافیست متن مورد نظر خود را با استفاده از حروف انگلیسی تایپ کنید تا برنامه آن را بطور همزمان به کلمات فارسی تبدیل کند. محیط ویرایش در Fmail بسیار شبیه به یک ویرایشگر استاندار طراحی شده است. تفاوت اصلی در این است که کلمات فارسی‌ ابتدا درون یک کادر مستطیلی شکل با حروف لاتین نمایش یافته سپس بوسیلهٔ روشی هوشمند تبدیل به فارسی میشوند. این نرم افزار قابلیت ایجاد تصویر از متن نوشته شده و ارسال آن به عنوان پیوست نامهٔ الکترونیکی را دارد؛ بنابرین گیرنده نیازی به نصب فونت برای مشاهدهٔ نامه نخواهد داشت. Fmail دارای سیستمی هوشمند برای یافتن معادلmoadel فارسی کلمات میباشد که به طور خودکار بعد از وارد کردن هر کلمهٔ جدید وارد عمل میشود. بنابرین در اکثر مواقع برنامه پس از چند لحظه تبدیل مناسب را یافته و نمایش میدهد. همچنین میتوان تبدیل کلمه را به دلخواه انتخاب کرد.

 1023

 

 

 FMail Sokhangoo v4.02

 

 

  KB 25038  ابزارهاي فارسي  105  Trial تجاري  FMail Sokhangoo v4.02 : دريافت برنامه

 

 Qur'an Viewer 2.913

 Qurاين هم يک قرآن با ترجمه انگليسي مي باشد که داراي امکانات خوبي مي باشد. از جمله اينکه مي توانيد در متن قرآن جستجو کنيد. مي توانيد به فهرست لغات دسترسي پيدا کنيد و مثلا ببينيد چه کلمه اي چند بار و در کجاي قرآن آمده است. از طريق اينترنت مي توانيد به کليه متن قرآن گوش کنيد. دعاهايي از قرآن جدا شده است. مي توانيد از يک فرهنگ لغت واژگان اسلامي بهره بگيريد. مي توانيد متن را کپي کرده و به برنامه هاي ديگر منتقل کنيد و ...

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ساعت 21:12  توسط محسن عزیزی  | 

تجربه کردن در طی زندگی امری معمول است. در هر مقطع زمانی ممکن است شخص جهت شناخت بهتر خود و مواجهه با نگرانی هایش نیازمند کمک یک مشاور یا درمانگر باشد. برای کسانی که بدنبال مشاوره هستند این مطلب مروری کلی بر فرایند مشاوره چه انتظاری از مشاور می رود , مسئولیت های مراجع در فرایند مشاوره گامهای استفاده بهتر از مشاوره و مشکلات احتمالی که ممکن است در طی مشاوره ایجاد شوند را فراهم می سازد.

تجربه کردن در طی زندگی امری معمول است. در هر مقطع زمانی ممکن است شخص جهت شناخت بهتر خود و مواجهه با نگرانی هایش نیازمند کمک یک مشاور یا درمانگر باشد. برای کسانی که بدنبال مشاوره هستند این مطلب مروری کلی بر فرایند مشاوره چه انتظاری از مشاور می رود , مسئولیت های مراجع در فرایند مشاوره گامهای استفاده بهتر از مشاوره و مشکلات احتمالی که ممکن است در طی مشاوره ایجاد شوند را فراهم می سازد.
● مشاوره چیست؟
به زبان ساده, مشاوره عبارت از هر نوع ارتباطی است که در آن یک شخص به شخص دیگر برای فهم بهتر خود و حل و فصل مشکلاتش کمک می کند. دوستان و بستگان نوعی مشاوره ارائه می دهند, همین طور افراد مذهبی, راهنمایان تحصیلی, معلمان و خیلی از افراد دیگر نیز همین کار را می‌کنند. کارشناسان دفاتر مشاوره بدلیل آموزش وسیع خود در روان شناسی و رفتار انسانی مشاوره هایی متفاوت با دیگران ارائه میدهند. آنها تجارب وسیعی در ایجاد روابط یاورانه و در کار با مشکلات مختلف دارند.
● روان درمانی
▪ روان درمانی چیست؟
روان درمانی به شیوه هایی گفته می شود که در آن مشکلات روانی و عاطفی از طریق بیان مشکلات به یک درمانگر و گفتگو با او درمان می گردد. روان درمانگر به شناخت شما از خود و بهتر شدن توانایی مقابله تن کمک می کند.
▪ اهداف روان درمانی عبارتند از:
ـ تغییر الگوهای آسیب زای رفتاری
ـ بهبود احساس ارزشمندی
ـ حل و فصل تعارضها
روان درمانی به یاد گرفتن در مورد خودتان کمک می کند. در بعضی از موارد، شما یاد می گیرید که چگونه گذشته را درک کرده و با زمان حال تطبیق دهید. در موارد دیگر شما از آن دسته از پاسخهایتان که مشکلاتی را در زندگی شما ایجاد می کنند آگاه شده و شیوه های تغییر آنها را یاد می گیرید.
● چگونه یک درمانگر انتخاب کنم؟
درمانگر شما باید شخصی باشد که در حضور او احساس آرامش کنید. درمانگرها شامل افراد زیر هستند:
روان پزشکان، روان شناسان، پرستاران روانپزشکی، مددکاران اجتماعی، مشاوران آموزش دیده. بسیاری از مردم از اشخاصی که عقیده آنها را می پذیرند، اسامی درمانگران را بدست می آورند. این اشخاص عبارتند از:
▪ دوستان
▪ اعضای خانواده
▪ پزشکان
حتی با وجود کمک گرفتن از دیگران هم، پیدا کردن یک درمانگر خوب امر بسیار شخصی می باشد. مراقب باشید درمانگران زیادی وجود دارند که صلاحیت کافی برای این کار ندارند. مطمئن باشید شخصی که شما به عنوان یک درمانگر انتخاب می کنید، حتماً دارای مجوز کار باشد و اعتبار کافی برای این امر داشته باشد.
ممکن است که شما قبل از اینکه یک درمانگر انتخاب کنید، با درمانگران زیادی صحبت کنید. هنگامی که با اولین درمانگر ملاقات می کنید، درباره مطالب زیر از او بپرسید:
ـ حق الزحمه
ـ نوع درمانی که او برای شما بکار می برد
ـ مجوز قانونی کار مخصوص درمانگران
به همان اندازه که شما مسائل شخصی خود را برای درمانگر بیان می کنید، انتظار دارید که به همان اندازه هم او در این رابطه با شما صحبت کند. به مسائل زیر با دقت توجه کنید:
ـ چگونه درمانگر با شما ارتباط برقرار می کند.
ـ به چه نحوی شنونده سخنان شماست.
ـ درجه راحت بودن شما با درمانگر
داشتن مقداری احساس تنش و عصبیت در جلسه اول طبیعی است اگر درمانگر دارای صفاتی است که فکر می کنیدآن صفات نخواهد گذاشت احساسات خود را براحتی بیان کرده و یا به درمانگرتان اعتماد کنید.، بهتر خواهد بود که درمانگر دیگری انتخاب نمایید.
در اولین جلسه به احساسات خود اعتماد کنید. از احساسات خود به عنوان یک راهنما جهت تصمیم گیری در مورد ادامه کار با آن درمانگر و یا تغییر او استفاده کنید.
به محض پیدا کردن شخصی که در حضور او احساس آرامش می کنید، ضمن گشودن دریچه های ذهن خود شرایط را برای اعتماد به درمانگر مهیا کنید. رک و صریح بودن در امر درمان نکته ای بسیار مهم است.
● چه نوع از روان درمانی مورد استفاده قرار می گیرد؟
امروزه انواع بسیاری از درمانها مورد استفاده قرار می گیرد. انواع درمانهایی که متداول تر است، عبارتند از:
▪ رفتار درمانی شناختی:
درمانگر به شناختن نگرش غیر واقعی تان نسبت به خود، دنیا و آینده کمک می کند. این درمان به شما در تشخیص روشهای فکری نادرست کمک می کند. شما الگوهای رفتاری و فکری جدیدی پیدا خواهید کرد که شما را به سوی زندگی سالم تر رهنمون می شود.
▪ درمان متمرکز بر درمانجو (روان درمانی بی رهنمود):
درمانگر به حرفهای شما گوش می دهد و به شما در فهمیدن بهتر احساسات کمک می کند.
▪ روانکاوی:
درمانگر با هدف کشف تجارب و احساسات نیمه آگاه و عمیق مربوط به دوران کودکی به شما گوش می دهد. شما معمولاً درمانگرتان را هر هفته چهار بار یا بیشتر برای چندین سال باید ملاقات کنید.
● روان درمانی پویشی
در این روش درمانگر بدون استفاده از روانکاوی رسمی, احساسات ناخود آگاه شما را به آگاهی آورده و آن را تعبیر و تفسیر می کند.
این نوع درمان, اغلب متضمن این است که هر چه به ذهنتان می آید, بگویید. (تداعی آزاد).
● پسیکودرام (نقش گذاری روانی):
از این نوع درمان برای بیان احساسات پنهان استفاده می شود. از شما خواسته می شود که در نقش مردم مختلفی که در زندگیتان وجود دارند, بازی کنید و خود را به جای آنان قرار دهید. این روش هم می تواند به صورت گروهی انجام شود و هم به صورت دو نفره.
● مشاوره زناشویی:
درمانگر زن و شوهر را به بهبودی روابطشان تشویق می کند و به آنها در فائق آمدن بر مشکلات زندگییتان کمک می کند. هر دو نفر (زن و شوهر), برای یاد گرفتن الگوهای رفتاری جدید، تلاش می کنند. گاهی اوقات زوج پیمان یا توافق نامه ای را مبنی برچگونگی تغییر رفتارشان می نویسند.
● روان درمانی خانواده:
این شکل روان درمانی به جای توجه به تک تک اعضاء, خانواده را به عنوان یک کل مورد توجه قرار می دهد. این روش بر این عقیده استوار است که شخص مشکل دار را جدای از محیط خانوادگی اش نمی توان شناخت.
درمانگر بیان آزاد احساسات را در بین افراد خانواده تشویق می کند. روان درمانی خانواده اغلب برای خانواده هایی که بچه هایی با مشکلات رفتاری هستند و نیز برای خانواده هایی که با سوء استفاده جنسی, بیماری های خطرناک و سایر حوادث آسیب زا مواجهند, مناسب می باشد.
● گروه درمانی (روان درمانی گروهی )
یک گروه حدوداً از هشت نفر که مشکلات یکسانی دارند و به طور منظم با درمانگر ملاقات
می کنند, تشکیل می شود. آنان در مورد مشکلاتشان با یکدیگر و با درمانگر مذاکره می کنند. گروه درمانی بیشتر برای مسائل رفتاری مانند مشکلات شخصیتی, استفاده از الکل و مواد مخدر, اختلالات در خوردن و انواع مشخصی از افسردگی کاربرد دارد.
● روان درمانی چه مدت وقت می گیرد؟
ممکن است روان درمانی جلسات محدودی وقت بگیرد و یا سالیان زیادی طول بکشد. این مسئله بستگی به وسعت مشکلات شما و اهدافی که در معالجه تان مد نظر است, دارد. هم شما و هم درمانگر لحظه به لحظه پیشرفتتان را تشخیص می دهید. شما باید به طور جدی در مورد اینکه چه مدت تحت درمان قرار بگیرید, تصمیم بگیرید. شما, (نه درمانگر), تصمیماتی که می گیرید, بر روی زندگیتان تاثیر مهمی دارد.
● مشاور و شما
▪ از مشاور خود چه انتظاری می توانید داشته باشید
شما می توانید انتظار کسی را داشته باشید که با علاقه به دل مشغولی های شما گوش کرده و کمک می‌کند تا درک بهتری از آنها داشته باشید و بنابراین بتوانید با راحتی و کارآمدی بیشتری با مشکلاتتان مواجه شوید. مشاورتان با جدیت به (مشکلات) شما پرداخته و مایل است شما با آزادی و بطور صریح مسائل مورد علاقه خود را مطرح سازید.
مشاور از شما سئوالاتی را در مورد خودتان بصورت مستقیم و مشخص خواهد پرسید. از آنجا که مشاوران عقاید مختلفی در مورد نحوه تغییر مردم دارند, آنها از نظر میزان صحبت کردن در جلسات, تکالیفی که از شما خواهند خواست و تمرکزشان بر موضوعات با همدیگر فرق می کنند. اگر می خواهید بدانید که در جلسات مشاوره چه چیزی خواهد گذشت به طریق مختلف در آن باره بپرسید. مشاوران مهارت یا دانش «جادویی» ندارند و نمی توانند بطور مستقیم مشکلات شما را حل و فصل نمایند. مشاور می خواهد که با شما کار کند ولی آنچه را که خودتان می توانید انجام دهید, برای شما انجام نخواهد داد. به استثنای پیشامدهای غیر معمول (از قبیل خطر خودکشی) مشاور در رابطه با مسائل بیان شده از جانب شما به شدت راز دار خواهد بود و در موارد استثنایی فوق الذکر نیز موضوع را به صورت صریح با شما در میان خواهد گذاشت.
▪ مسئولیتهای شما در مشاوره
مسئولیتهای اصلی شما در مشاوره عبارت هستند از شرکت منظم در جلسات برنامه ریزی شده, صحبت رُک و صریح در مورد آنچه که شما را رنج می دهد و انجام تکالیف منزل که توسط مشاور از شما خواسته می شود. انتظار بر این است که اگر قادر به عمل به تکالیف فوق نباشید, موضوع را با مشاور در جریان بگذارید.
اغلب مشاوران از شما می خواهند که چیزی جدید یا «رویکردی متفاوت» را امتحان کنید. یک چیز دیگر که مشاورتان از شما انتظار دارد این است که آماده آزمایش و تلاش برای انجام کارها باشید. بدون اینکه سعی در نتیجه گیری شتابزده داشته باشید. همچنین انتظار می رود که در صورت حل مشکلاتتان موضوع را به اطلاع مشاور خود برسانید و البته اگر پیشرفتی نیز در خود مشاهده نکردید, مشاورتان را مطلع سازید. این موضوع بسیار مهم است، مشاورتان به شدت خواهان بهره گیری شما از مشاوره است.
▪ مشکلات معمول در مشاوره
یکی از گامهای مشکل در مشاوره زمانی است که شما برای اولین بار یک مشاور را ملاقات می‌کنید. تصمیم به رفتن برای مشاوره، گام اول در فرایند تغییر است. وقتی این تصمیم را گرفتید ساز و کار تغییر به جریان خواهد افتاد. در فرایند تغییر نحوه تفکر, احساس یا رفتار خود, باید بکوشید تا شیوه های جدید انجام کارها را امتحان نمائید. این ممکن است شما را مضطرب یا ناکام کند. همچنین در طی مشاوره امکان دارد به این نتیجه برسید که چیزهایی که قبلاً شما آنها را فقط به صورت مثبت یا منفی می دیدید, کاملاً متفاوت هستند. چالش یا محدودیت های مذکور نیز ممکن است در شما احساس ناکامی بوجود آورد, اما با پذیرش و تمرین متوجه می شوید که قادر به برطرف کردن محدودیت ها و نقاط ضعف خود بوده و جنبه هایی جدید و مهیج در خود, خواهید یافت.
● گامهای آماده شدن برای بهره بردن از مشاوره
▪ آماده تمرکز بر مشکل یا موضوع خاصی باشید.
▪ آماده (رفتن به) جلسات مشاوره باشید.
▪ به جلسات مشاوره ای خود توجه کرده و نقش فعالی در آن داشته باشید.
▪ تکالیف منزل خود را انجام دهید (یا حداقل سعی خود را بکنید).
▪ اگر احساس می کنید از مشاوره سود نمی برید, موضوع را به مشاور خود بگوئید.
سایت آموزش روانشناسی و بهداشت روانی

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ساعت 20:12  توسط محسن عزیزی  | 
کد عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 1346  Persian Quran   KB 2524  ابزارهاي فارسي  95  Free آزاد  Persian Quran : دريافت برنامه

این نرم افزار متن کامل قران به تفکیک سوره ها به همراه معنی تمامی آیات می باشد. از ویژگیهای این برنامه امکان استخراج متن قران و معانی آیان به صورت فایل متنی و استفاده از آن در نرم افزارها و محیطهای مختلف می باشد. همچنین امکان پرینت گرفتن از تمامی آیات وجود دارد. محیط برنامه نیز نسبتا خوب طراحی شده است. این برنامه توسط یکی از کاربران سایت طراحی و معرفی شده است.

 1341  برنامه تبدیل تاریخ 1560 ساله   KB 1348  ابزارهاي فارسي  59  Free آزاد  برنامه تبدیل تاریخ 1560 ساله  : دريافت برنامه

با استفاده از این برنامه می توانید انواع تاریخ ها را به یکدیگر تبدیل کنید. این برنامه تبدیلهای تاریخ شمسی به میلادی و برعکس، شمسی به قمری و برعکس، میلادی به قمری و برعکس را انجام می دهد. همچنین در این برنامه به لیست سالهای کبیسه میلادی و شمسی دسترسی خواهید داشت. همچنین می توانید لیست تاریخ روزهای سال شمسی را ببینید. از کاربردهای این برنامه این است که می توانید معادل روزهای مهم سال را در تاریخ های شمسی و قمری و میلادی به یکدیگر محاسبه کنید. مثلا می توانید ببینید در چه روزی از هفته به دنیا آمده اید. یا اینکه مثلا روز عاشورا چند شنبه بوده است و ... این برنامه توسط یکی از کاربران خوب تبیان طراحی شده است و در نوع خود بی نظیر است. از فایل راهنمای همراه برنامه می توانید برای آموزش نحوه کار با آن استفاده کنید. با ارائه نظر خود در بخش نظرات برنامه می توانید سازنده برنامه را در جهت بهبود این برنامه و رفع مشکلات آن یاری کنید.

 1215  حل معادله درجه 2 نسخه 1   KB 2493  ابزارهاي فارسي  37  Free آزاد  حل معادله درجه 2 نسخه 1 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه کوچک مي توانيد معادلات درجه دوم را حل کنيد. البته اين برنامه بسيار ساده و ابتدايي طراحي شده است و فقط به دليل تشويق برنامه نويسان و ترويج برنامه نويسي در بخش قرار داده شده است. اين برنامه به زبان ويژوال بيسيک 6 طراحي شده است. مي توانيد پيشنهادات خود را در جهت بهبود برنامه در بخش نظرات برنامه مطرح کنيد.

 1187  فونت نستعليق يونيکد   KB 431  ابزارهاي فارسي  600  Free آزاد  فونت نستعليق يونيکد : دريافت برنامه

شما تنها با استفاده از اين فونت و بدون نصب هيچ گونه نرم افزار اضافي مي توانيد در برنامه هايي که از استاندارد يونيکد پشتيباني مي کنند مانند برنامه هاي مجموعه آفيس مثل Word و اکسل و اکسس و پاور پوينت و ..... و همچنين در برنامه هاي ديگري مثل Corel و فتوشاپ Me و Internet Explorer و ... از خط زيباي نستعليق استفاده کنيد. فايل به صورت RAR فشرده شده است و بايد آن را با WinRAR باز کرده و فونت مورد نظر را يا در فولدر Font در کنترل پنل يا در مسير Windows\Font کپي کنيد. زبان سيستم را بايد بر روي فارسي تنظيم کرده و کيبرد فارسي فعال باشد. در برنامه مورد نظر بايد فونت IranNastaliq را انتخاب کنيد تا بتوانيد از اين فونت استفاده کنيد. اين فونت توسط شرکت هامون سافت و به سفارش شوراي عالي اطلاع رساني طراحي شده است.

 1131  Readiris Pro Middle East Edition v11.0 (قسمت دوم)   KB 50483  ابزارهاي فارسي  243  Free آزاد  Readiris Pro Middle East Edition v11.0 (قسمت دوم) : دريافت برنامه

اول از همه بگويم که به حجم برنامه اعتراض نکنيد چون اولا فشرده شده است و ثانيا واقعا ارزش دانلود کردن را دارد. مي توانيد از خطوط پرسرعت براي دانلود کردن آن استفاده کنيد. با استفاده از اين برنامه مي توانيد متن اسکن شده فارسي و انگليسي را به متن قابل ويرايش در برنامه Word‌ تبديل کنيد. همچنين مي توانيد فايلهاي PDF را به متن تبديل کنيد. اساس کار اين برنامه بر مبناي OCR يعني تشخيص گرافيکي حروف است. اين روش خطا دارد و متن تبديل شده داراي غلطهاي املايي مي باشد. در ضمن کيفيت فايل اسکن شده يا تصوير مورد نظر براي تبديل بايد بالا و حداقل 300 dpi باشد تا درصد خطا کاهش پيدا کند. اين برنامه در نسخه هاي قبلي از زبان فارسي پشتيباني نمي کرد و اين اولين نسخه اي است که البته در ويرايش Middle East از زبان فارسي پشتيباني مي کند. برنامه در دو قسمت فشرده شده است و يک Recovery Record هم براي فايلهاي فشرده قرار داده شده است تا اگر فايلها در هنگام دانلود مشکلي پيدا کردند و ناقص دانلود شدند احتمال بازيابي آن افزايش پيدا کند. براي نصب برنامه ابتدا فايل ISScript1150.msi و سپس ReadirisPro11Me.exe را اجرا کنيد.

 1130  Readiris Pro Middle East Edition v11.0 (قسمت اول)   KB 64000  ابزارهاي فارسي  208  Free آزاد  Readiris Pro Middle East Edition v11.0 (قسمت اول) : دريافت برنامه

اول از همه بگويم که به حجم برنامه اعتراض نکنيد چون اولا فشرده شده است و ثانيا واقعا ارزش دانلود کردن را دارد. مي توانيد از خطوط پرسرعت براي دانلود کردن آن استفاده کنيد. با استفاده از اين برنامه مي توانيد متن اسکن شده فارسي و انگليسي را به متن قابل ويرايش در برنامه Word‌ تبديل کنيد. همچنين مي توانيد فايلهاي PDF را به متن تبديل کنيد. اساس کار اين برنامه بر مبناي OCR يعني تشخيص گرافيکي حروف است. اين روش خطا دارد و متن تبديل شده داراي غلطهاي املايي مي باشد. در ضمن کيفيت فايل اسکن شده يا تصوير مورد نظر براي تبديل بايد بالا و حداقل 300 dpi باشد تا درصد خطا کاهش پيدا کند. اين برنامه در نسخه هاي قبلي از زبان فارسي پشتيباني نمي کرد و اين اولين نسخه اي است که البته در ويرايش Middle East از زبان فارسي پشتيباني مي کند. برنامه در دو قسمت فشرده شده است و يک Recovery Record هم براي فايلهاي فشرده قرار داده شده است تا اگر فايلها در هنگام دانلود مشکلي پيدا کردند و ناقص دانلود شدند احتمال بازيابي آن افزايش پيدا کند. براي نصب برنامه ابتدا فايل ISScript1150.msi و سپس ReadirisPro11Me.exe را اجرا کنيد.

 1126  نرم افزار قرآني المبين 2   KB 2735  ابزارهاي فارسي  649  Free آزاد  نرم افزار قرآني المبين 2 : دريافت برنامه

اين برنامه يکي از کاملترين برنامه هاي قرآني است که به صورت رايگان در اختيار همه قرار گرفته است. در اين برنامه کل متن قرآن به همراه ترجمه آن را خواهيد داشت. همچنين مي توانيد به فهرست موضوعي قرآن دسترسي داشته باشيد. کل نهج البلاغه به همراه ترجمه فارسي آن در نرم افزار گنجانده شده است. مي توانيد در متن عربي و فارسي قرآن و نهج البلاغه جستجو کنيد. محيط برنامه خيلي خوب و بي نقص طراحي شده است و مي توانيد به راحتي با آن کار کنيد.

 1083  نرم افزار جزء ۳۰ قرآن کريم   KB 11639  ابزارهاي فارسي  285  Free آزاد  نرم افزار جزء ۳۰ قرآن کريم : دريافت برنامه

در اين نرم افزار قرآني که توسط سايت ParsQuran.com ارائه شده است مي توانيد به متن تمام سوره هاي جزء 30 قرآن دسترسي داشته باشيد. کليه سوره ها را مي توانيد با صداي صوت دلنشين استاد عبدالباسط بشنويد و متن ترجمه استاد فولادوند را نيز در کنار متن عربي مشاهده کنيد. اين برنامه نيازي به نصب ندارد و فقط با اجراي فايل دريافتي اجرا مي شود. اگر پيغام خطايي در برنامه Media Player دريافت کرديد. گزينه ظاهر شده را علامت زده و بر روي Yes کليک کنيد تا ديگر ظاهر نشود.

 1080  SunCalendar 3.3.9   KB 1617  ابزارهاي فارسي  384  Free آزاد  SunCalendar 3.3.9 : دريافت برنامه

تقویم خورشیدی با خاصیت پیام گذاری ،نمایش مناسبت ها،شمارش معکوس،قابلیت ورق زدن تقویم،سازگاری با ویندوز ویستا ، گرافیکی زیبا ، ساختن کتابخانه ابیات ، روزشمار و مبدل تاریخ ، پشتیبان گیری ازپیام ها ، نمایش اوقات شرعی ، کلیدهای دسترسی سریع برای پیام گذاری و اوقات شرعی که در فایل Readme.txt همراه با ستاپ برنامه آمده است. اين برنامه دارای چهار قسمت اصلی به شرح زیر میباشد: 1. صفحه اصلی که در این قسمت قابلیت ورق زدن تقویم گنجانده شده که میتوانید با انتخاب هر روز مناسبت آنروز را ببینید. 2. پیام گذاری که میتوانید پیام های خود را برای تمام ماهها و روزهای سال جاری بگذارید و حتی میتوانید برای یک روز بینهایت پیام زمان دار بگذارید. 3. بخش ابزار ها که خود به چندین قسمت تقسیم می شود از جمله تنظیمات که میتوانید برنامه را به سلیقه خود تنظیم کنید. 4. ابیات که شما می توانید گزینه نمایش ابیات را فعال کرد تا در موقع راه اندازی سیستم پنجره نمایش پیام ظاهر شده و ابیاتی را به صورت اتفاقی از میان کتابخانه ابیات نمایان کند.

 1073  کتاب الکترونيکی قرآن مجيد   KB 3050  ابزارهاي فارسي  109  Free آزاد  کتاب الکترونيکی قرآن مجيد : دريافت برنامه

اين برنامه شامل متن عربي کل قرآن به همراه ترجمه فارسي و ترجمه انگليسي به صورت جداگانه مي باشد. نحوه قرار گرفتن ترجمه درست در مقابل متن عربي بوده و اين باعث درک بهتر معاني و تطبيق بهتر معاني بر آيات مي شود. اين برنامه داراي امکان جستجو در متن عربي قران و ترجمه فارسي و انگليسي نيز مي باشد ولي براي ديدن نتايج جستجو بايد به اينترنت متصل باشيد. شما مي توانيد کليه متنهاي نمايش داده شده را چاپ کنيد. آيه اي از قرآن که کلمه "تبيان" در آن است را مي توانيد در تصوير بزرگ برنامه ببينيد.

 

منبع:سایت تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  پنجشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۶ساعت 18:45  توسط محسن عزیزی  | 

بازی با چشمان بسته

کودک

در این بازی، کودک مانند یک فرد نابینا عمل می‌کند. او باید چشم‌هایش را ببندد و راه خود را پیدا کند. در صورت لزوم ، می‌تواند از راهنمایی‌های دیگران استفاده کند. حالا کاملا می‌تواند از راهنمایی‌های مددکار خود استفاده کند. به مددکار می‌توان اعتماد کرد، او در حالی که دست کودک چشم بسته را می‌گیرد، با اطمینان او را هدایت می‌کند. بعد از مدتی نقش‌ها عوض می‌شود.

 

یک کار سخت‌تر

وقتی مددکار پشت‌سر کودک حرکت می‌کند، بازی دشوارتر می‌شود. او فقط اجازه دارد با راهنمایی از طریق گذاشتن دست روی شانه‌ راست یا چپ کودک، جهت را به او نشان دهد. گذاشتن کف دست‌ها روی سر کودک، به معنی توقف است.

 

فرشته نگهبان

درست مانند قسمت بالا. البته در این حالت مددکار جلو می‌رود و سعی می‌کند هنگام راه‌ رفتن با کودک از طریق پچ‌پچ و نجوا کردن یا کوبیدن پا به زمین، سر و صدای لازم را ایجاد کند تا فرد مورد نظر جهت درست و مناسب را بیابد.

 

بندبازی روی اقیانوس

یک طناب حتی‌الامکان بلند، روی زمین بگذارید. هر چه طناب ضخیم‌تر باشد، کار راحت‌تر است. حتی می‌توانید از یک بند رخت ساده استفاده کنید. همه کودکان کفش و جوراب خود را در می‌آورند و یکی پس از دیگری باید در حین راه رفتن روی طناب تا انتها، تعادل خود را حفظ کنند. هر کس سقوط کند، داخل اقیانوس عمیق می‌افتد و باید  دوباره تا ابتدای طناب شنا کند.

 

با طناب از میان جنگل: راه باریک پریان

راه پریان، نام یک بازی است که شما می‌توانید آن را هنگام پیاده روی یا رفتن به پیک نیک در جنگل با کودک خود انجام دهید. حداقل پنجاه متر نخ را (از جنس پشم یا نخ بسته‌بندی) درخت به درخت تا خط پایان می‌بندید. حالا کودک چشمانش را می‌بندد و نخ را می‌گیرد و کورمال کورمال در امتداد نخ رفته تا به خط پایان برسد.

 

بازی چراغ قوه: نورهای کاذب

این‌ بازی برای کودکان کمی بزرگ‌تر مناسب است، زیرا بهتر است در شب و در فضای باز انجام شود. در این بازی از چراغ‌قوه‌های کوچکی استفاده می‌شود که مخروط بزرگی ندارند. یک لامپ، سفید می‌ماند و بقیه لامپ‌ها با زرورق‌های شفاف قرمزی (یا آبی) پوشیده می‌شوند.

 

هر نفر یک چراغ‌قوه به دست می‌گیرد و آن را روشن می‌کند. فرد انتخاب شده وسط می‌‌ایستد و بقیه شرکت‌کننده‌ها با فاصله حدود پنجاه قدم دایره‌وار دور او می‌ایستند. کودکی که در وسط قرار دارد، چشمانش را می‌بندد و وقتی که دوباره آنها را باز می‌کند، باید نور سفید را پیدا کند، با وجودی که نورهای قرمز قصد گمراهی او را دارند. کسانی که چراغ‌قوه به دست دارند، می‌توانند حداکثر ده قدم از جای خود فاصله بگیرند.

 

منبع : برگرفته از کتاب " کودکان چگونه بر ترس های کوچک و بزرگ خود غلبه کنند "

نویسندگان : مارکوس اشمیت ، برند کل هپ

با تغییر و تلخیص

تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت 22:50  توسط محسن عزیزی  | 
کد عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 1202  Microsoft .NET Framework 3.0   KB 52770  ابزارهاي سيستمي  45  Free آزاد  Microsoft .NET Framework 3.0 : دريافت برنامه

اين هم نسخه 3 از برنامه دات نت فريم ورک که براي نصب و اجراي برنامه هايي که با اين تکنولوژي طراحي شده اند به آن نياز داريد. مثلا برنامه بعدي که در بخش دانلود قرار مي گيرد براي اجرا نياز به اين برنامه دارد. اين برنامه را مي توانيد در ويندوز Windows Server 2003 SP1و Windows XP SP2‌ نصب کنيد. ويندوز ويستا خودش داراي اين پکيج مي باشد. براي نصب اين برنامه نياز به 500 مگابايت فضا بر روي درايو ويندوز داريد. برنامه بيش از اين فشرده نمي شود.

 1200  Norton Ghost v12.0   KB 70804  ابزارهاي سيستمي  225  Trial تجاري  Norton Ghost v12.0 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه که نورتون گاست نام دارد مي توانيد از اطلاعات سيستم خود نسخه پشتيبان تهيه کنيد تا در صورت از دست رفتن اطلاعات بتوانيد آنها را باز گردانيد. اين برنامه تقريبا بهترين و معروفترين برنامه پشتيبان گيري از سيستم مي باشد. در صورت پشتيبان گيري از کل هارد يا يک پارتيشن در صورتي که يک فايل خراب شود مي توانيد با باز کردن فايل Backup‌ مي توانيد تنها همان فايل را برگردانيد. مي توانيد نسخه پشتيان را به يک درايو مجازي تبديل کنيد تا بتوانيد از آن مانند يک درايو استفاده کنيد. مي توانيد سيستم را از روي نسخه پشتيبان موجود در کامپيوتر ديگري بر روي شبکه برگردانيد. مي توانيد پشتيبان گيري را زمانبندي کنيد. يکي از استفاده هاي خوب اين برنامه انتقال فايلهاي هارد قديم به هارد جديد با سرعت بسيار بالا است. در واقع اطلاعات بدون در نظر گرفتن فايلها و فولدرها و به همان چينش به هارد جديد انتقال پيدا مي کنند و اين باعث مي شود سرعت انتقال افزايش قابل توجهي پيدا کند. اين برنامه در ويندوز ويستا نيز نصب و اجرا مي شود و براي نصب آن در ويندوز XP نياز به برنامه Microsoft .NET Framework 2.0 داريد.

 1199  VistaBootPRO 3.2.0   KB 1214  ابزارهاي سيستمي  27  Free آزاد  VistaBootPRO 3.2.0 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه منحصر بفرد مي توانيد گزينه هاي بوت ويندوزها را بعد از نصب ويندوز ويستا در کنار ويندوزي ديگري مانند XP کنترل کنيد. ويرايش منوي بوت در ويندوز ويستا به صورت گرافيکي ممکن نيست و مثلا براي تغيير نام ويندوز در منوي بوت بايد چندين دستور پيچيده را اجرا کنيد. ولي با استفاده از اين برنامه مي توانيد به صورت گرافيکي گزينه ها بوت و نام سيستم عاملها و ... را عوض کنيد. اين برنامه يک کاربرد بسيار مهم ديگري دارد و آن اين است که وقتي که ويندوز XP و ويستا هر دو بر روي سيستم نصب است و مي خواهيد ويندوز XP را دوباره نصب کنيد منوي بوت ويندوز ويستا از بين مي رود و در واقع بايد ويندوز ويستا را هم دوباره نصب کنيد ولي با اين برنامه مي توانيد منوي بوت ويندوز ويستا را برگردانيد و در واقع بوت سيستم را اصلاح کنيد. اين برنامه را هم در ويندوز XP و هم در ويندوز ويستا مي توانيد نصب کنيد. براي نصب در ويندوز XP بايد حتما از کاربر Administrator استفاده کنيد و برنامه Microsoft .NET Framework 2.0 در ويندوز نصب باشد. اين برنامه در بخش دانلود موجود است.

 1188  HDD Low Level Format Tool 2.36.1181   KB 508  ابزارهاي سيستمي  77  Free آزاد  HDD Low Level Format Tool 2.36.1181 : دريافت برنامه

مي دانيد که يکي از موثرترين راه هاي از بين بردن بدسکتور هارد استفاده از فرمت سطح پايين يا همان Low Level Format است. با استفاده از اين برنامه مي توانيد يک هارد را تحت ويندوز فرمت سطح پايين کنيد. اين برنامه تقريبا از تمامي هاردها مانند مکستور، سي گيت، سامسونگ، هيتاچي، توشيبا، وسترن ديجيتال ، آي بي ام، فوجيتسو ، کوانتوم پشتيباني مي کند. اين برنامه توانايي فرمت انواع هارد IDE و SATA و اسکازي و USB را دارد. با اسن برنامه مي توانيد حافظه هاي فلش را نيز فرمت کنيد که در بعضي موارد مي توانيد اشکالات آنها را برطرف کنيد. وقتي هاردي را با اين برنامه فرمت مي کنيد امکان بازيابي اطلاعات آن به هيچ طريقي وجود ندارد.

 1185  PerformanceTest 6.1 Build 1008   KB 4667  ابزارهاي سيستمي  30  Trial تجاري  PerformanceTest 6.1 Build 1008 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد کارايي و سرعت قسمتهاي مختلف سيستم خود را تست کرده و آن را با کامپيوترهاي ديگر مقايسه کنيد. در اين برنامه مي توانيد 25 تست را در قالب 6 دسته مختلف شامل CPU ، گرافيک دو بعدي ، گرافيک سه بعدي ، حافظه ، هارد ديسک و درايوهاي CD و DVD انجام دهيد. همچنين 5 تست پيشرفته براي هارد ، شبکه ، گرافيک سه بعدي ، چند وظيفه اي براي CPU و درايوهاي CD و DVD انجام دهيد. مي توانيد اطلاعاتي را با نام Baseline از اينترنت دريافت کنيد و با سيستم و قطعات خود مقايسه کنيد. مي توانيد نتايج مقايسه را به صورت HTML‌ ، عکس ، فايل اکسل و Word ذخيره کنيد. مي توانيد از نتايج پرينت تهيه کنيد و ... در اين مقايسه مي توانيد ببينيد که چه قطعه اي خوب کار مي کند و چه قطعه اي داراي مشکل است.

 1167  Hiren`s BootCD 9.2   KB 79311  ابزارهاي سيستمي  73  Free آزاد  Hiren`s BootCD 9.2 : دريافت برنامه

اين برنامه يک فايل ISO مي باشد که بايد آن را بر روي CD رايت کنيد. البته فشرده شده است و بايد با استفاده از برنامه WinRAR آن را از حالت فشرده خارج کنيد. CD رايت شده يک CD با قابليت بوت مي باشد که با آن مي توانيد حدود 182 برنامه بسيار کاربري را از طريق بوت و بدون دسترسي به ويندوز اجرا کنيد. مثلا مي توانيد برنامه Partition Magic ‌را اجرا کنيد و خرابي پارتيشنها را درست کنيد. مي توانيد هارد را به تناسب مارک آن با نرم افزار مناسب پارتيشن بندي کنيد. مي توانيد با چندين نرم افزار قدرتمند فايلهاي پاک شده يا اطلاعات موجود در يک درايو فرمت شده را باز گرداني کنيد. چندين نرم افزار براي پشتيبان گيري از اطلاعات قرار داده شده است. در اين CD دو آنتي ويروس به روز قرار دارد که مي توان با اضافه کردن فايل Update جديد آنها را به روز تر کرد و با آنها از طريق داس اسکن و ويروس کشي را انجام دهيد. برنامه هايي براي تست رم و سيستم و هارد قرار دارد. برنامه هايي براي بدست آوردن اطلاعات دقيق از سيستم ، برنامه هايي براي مشاهده عکس ، برنامه هايي براي مشاهده درايوهاي NTFS و ... را مي توانيد در اين CD بيابيد.

 1128  SensorsView Pro 3.1.2014   KB 1701  ابزارهاي سيستمي  61  Trial تجاري  SensorsView Pro 3.1.2014 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه کوچک مي توانيد 5 پارامتر سيستم را زير نظر داشته باشيد که شامل حرارت قسمتهاي مختلف ، ولتاژ آنها ، وضعيت فن ها ، نمودار کارکرد CPU‌ و حافظه و وضعيت کارکرد هارد و CPU و کارت شبکه و حافظه سيستم مي باشد. همچنين مي توانيد با کمک نمودار مفصل برنامه تغييرات اين پارامترها را در طول يک زمان مشخص زير نظر بگيريد تا اگر وضعيت مشکوکي مشاهده شد علت يابي شود. البته ممکن است اين برنامه نتواند همه مشخصه ها را به درستي استخراج کند.

 1122  Lock My PC v4.4.7.661   KB 1487  ابزارهاي سيستمي  91  Trial تجاري  Lock My PC v4.4.7.661 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد صفحه دسکتاپ و کيبرد سيستم خود را قفل کنيد تا ديگران نتوانند به آن دسترسي غير مجاز پيدا کنند. اين برنامه قادر به قفل کردن درب درايورهاي CD و DVD و رايتر و ... نيز مي باشد. از امکانات برنامه مي توان به موارد زير اشاره کرد: با کمک يک کليد ميانبر مي توانيد سيستم را قفل کنيد. کليدهاي Ctrl+Alt+Del نيز عمل نمي کنند. اگر ويندزو شما چند کاربره است نيز مي توانيد از اين برنامه براي تمامي کاربران استفاده کنيد. مي توانيد کاري کنيد که اگر سيستم براي زماني بيکار بود به صورت خودکار قفل شود. مي توانيد تنظيمي انجام دهيد تا اگر سيستم براي مدت زيادي قفل بود خاموش شود. مي توانيد از صفحه قفل شفاف و متنوع استفاده کنيد. مي توانيد کاري کنيد که برنامه در Task Manager مخفي شود. مي توانيد در Startup‌ سيستم آن را قفل کنيد. مي توانيد بعد از خاموش شدن سيستم در اثر قطع برق و بالا آمدن ويندوز نيز دوباره آن را به صورت خودکار قفل کنيد. مي توانيد براي قفل شدن سيستم زمان تعيين کنيد و .... اين برنامه در ويندوزهاي 64 بيتي نيز کار مي کند.

 1099  MV RegClean 5.0   KB 1451  ابزارهاي سيستمي  150  Free آزاد  MV RegClean 5.0 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه رايگان و کوچک مي توانيد در زماني کوتاه رجيستري ويندوز را تميز کنيد و با اين کار سرعت ويندزو را افزايش دهيد. اين برنامه کليدهاي اضافي رجيستري را حذف مي کند و با اين کار حجم آن و در نتيجه دسترسي ويندوز و برنامه ها را به آن سريعتر مي کند. اين کار باعث مي شود که پيغامهاي خطا از بين برود و هنگ کردن ويندوز نيز کاهش پيدا کند. اين برنامه در ويندوزهاي 32 بيتي و 64 بيتي کار مي کند.

 1096  CPU-Z v1.40.5   KB 391  ابزارهاي سيستمي  96  Free آزاد  CPU-Z v1.40.5 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه کوچک مي توانيد مشخصات دقيق CPUي خود را بفهميد. مثلا مي توانيد بفهميد CPU از نوع 64 بيتي است يا نه. همچنين مي توانيد اطلاعاتي در مورد کشهاي CPU ، مادربرد و چيپست آن ، بايوس و اطلاعات و تاريخ و ورژن آن و رم سيستم و سرعت و تاريخ ساخت و ... بدست آوريد. در تصوير برنامه مي توانيد اطلاعات يک CPUي نوع AMD دو هسته اي با سرعت 6000 را مشاهده کنيد.

 

1092  SiSoftware Sandra Pro Business XII 2008.1.12.30   KB 16673  ابزارهاي سيستمي  61  Trial تجاري  SiSoftware Sandra Pro Business XII 2008.1.12.30 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد کليه قطعات سيستم را چک کرده و از مشخصات دقيق آنها اطلاع پيدا کنيد. همچنين اگر مشکلي در سيستم وجود داشته باشد و يا به دليلي قطعه اي باعث پايين آمدن کارايي سيستم شده است اين نرم افزار به شما تذکر مي دهد. با استفاده از اين نرم افزار مي توانيد بين CPU ها و چيپست هاي مادربرد مختلف از نظر قدرت و سرعت مقايسه دقيق و کاملي داشته باشيد. مي توانيد ببينيد آيا سيستم شما از نظر کارايي و سرعت با نمونه هاي تست شده در نرم افزار تطابق دارد يا خير و در صورت وجود اختلاف زياد به دنبال رفع مشکل باشيد. مي توانيد بفهميد کارت گرافيک شما از چه امکاناتي با توجه به نسخه دقيق آنها پشتيباني مي کند و .... اطلاعات آخرين CPU‌ها و سخت افزارهاي موجود در اين نسخه آمده است.

 

منبع:سایت تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت 22:27  توسط محسن عزیزی  | 
کد عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 1348  Active NTFS Reader for DOS v1.0   KB 3011  ابزارهاي سيستمي  15  Free آزاد  Active NTFS Reader for DOS v1.0 : دريافت برنامه

می دانید که با فراگیر شدن سیستم فایلی NTFS به دلیل امکانات آن کاربران زیادی از این سیستم فایلی در درایوهای خود استفاده می کنند. ویندوز ویستا نیز فقط بر روی این سیستم فایلی نصب می شود. مشکلی که کاربران با آن روبرو هستند این است که اگر ویندوز به هر دلیلی بالا نیاید و فایلی بر روی درایو ویندوز موجود باشد دسترسی به آن مشکل است. چون دیسکت بوت ویندوز 98 درایوهای با این سیستم فایلی را نمی بینند. شما با استفاده از این برنامه می توانید دیسکتهایی بسازید که بتوانند درایورهای با سیستم فایلی NTFS را قبل از بالا آمدن ویندوز و به اصطلاح در حالت داس یا خط فرمان ببینید. این برنامه امکان بوت فلش دیسک ها یا همان USB Drive ها را نیز دارد. همچنین امکاناتی برای کپی و انتقال محتویات به درایوهای دیگر وجود دارد. همچنین در این برنامه یک Image از CD با امکان بوت و قابلیت مشاهده درایورهای NTFS وجود دارد. این محیط درایوهای USB را نیز می شناسد و می توانید اطلاعات خود را بر روی آنها کپی کنید. این برنامه از هر نوع هارد IDE و SATA و اسکازی پشتیبانی می کند. هاردهای بزرگتر از 8 گیگ را می شناسد. از انواع ختلف سیستم فایلی NTFS ‌و نسخه های 4 و 5 پشتیبانی می کند. قابلیت نوشتن بر روی دایوهای FAT و FAT32 را دارد. فایلهایی که نامهای فارسی و غیر انگلیسی دارند را کپی می کند. قابلیت جستجو تحت داس را شامل می شود و ... خوشحال می شویم که اگر کسی خواست این برنامه را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهد منبع را نیز ذکر کند.

 1345  isReset - Files-Folders attributes Reset Tool v1.0   KB 28  ابزارهاي سيستمي  25  Free آزاد  isReset - Files-Folders attributes Reset Tool v1.0 : دريافت برنامه

حتما با ویروسهایی که فایلهای شما را به صورت سیستمی و پنهان در می آورند برخورد کرده اید. این ویروسها را با آنتی ویروس می توان از بین برد ولی برگرداندن فایلها به حالت عادی کار ساده ای نیست. با استفاده از این برنامه می توانید این فایلها را به حالت عادی برگردانید. برای این کار باید فایل یا فولدرهایی که به صورت سیستمی در آورده اند را به روی پنجره این برنامه کشیده و بر روی دکمه Reset کلیک کنید.

 1343  Uxtheme Multi-patcher 5.5   KB 1111  ابزارهاي سيستمي  43  Free آزاد  Uxtheme Multi-patcher 5.5 : دريافت برنامه

یک فایل dll در ویندوز به نام uxtheme.dll وجود دارد که نمی گذارد شما از تمهای غیر اصلی برای ویندوز استفاده کنید. احتمالا تمهای زیادی را دریافت کرده اید و فایلهای آنها را در فولدر Themes ویندوز کپی کرده اید ولی در هنگام استفاده نتوانسته اید آنها را به کار ببرید. با استفاده از این برنامه می توانید این فایل dll را تغییر دهید و کاری کنید که ویندوز تمهای دیگر را هم قبول کند. این برنامه را می توانید در ویندوزهای XP معمولی و SP1 و SP2 و Windows Server 2003 ‌مورد استفاده قرار دهید. بعد از اعمال باید حتما ویندوز را Restart کنید. این برنامه در واقع مقدمه اضافه کردن تمهای زیبایی برای ویندوز است که به تدریج به سایت اضافه می شود. این برنامه را می توانید برای نسخه های 64 بیتی ویندوزهای ذکر شده نیز مورد استفاده قرار دهید.

 1328  Microsoft Keyboard Layout Creator 1.3.4073   KB 4828  ابزارهاي سيستمي  24  Free آزاد  Microsoft Keyboard Layout Creator 1.3.4073 : دريافت برنامه

با استفاده از این برنامه که محصول رایگانی از مایکروسافت است می توانید یک کیبرد اختصاصی برای خود درست کنید. می توانید حروف و علائم را مطالبق کیبورد یا دلخواه خود تعریف کنید. می توانید کیبرد فعال ویندوز را لود کرده و در آن تغییراتی داده و از آن استفاده کنید. می توانید از کیبرد ساخته شده یک فایل dll کیبرد برای استفاده در ویندوزهای دیگر یا نسخه نصبی از این کیبرد بسازید. به دلیل پشتیبانی کردن از استاندارد یونیکد می توانید کیبوردهای به زبانهای مختلف درست کنید. این برنامه در ویندوزهای 95 تا XP و 2003 قابل نصب و استفاده است. برای استفاده از این برنامه باید برنامه Microsoft .NET Framework 2.0 را بر روی سیستم خود نصب داشته باشید. این برنامه در بخش دانلود سایت موجود است.

 1317  Norton Ghost 2003   KB 44837  ابزارهاي سيستمي  34  Free آزاد  Norton Ghost 2003 : دريافت برنامه

این نرم افزار همان برنامه ای است که خیلی ها به دنبال آن می گردند. با استفاده از این برنامه می توانید از نصب مجدد ویندوز در صورت خراب شدن آن یا ویروسی شدن و ... رهایی پیدا کنید. این برنامه برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد ولی کاربرد خوب آن می تواند پشتیبان گرفتن از درایو ویندوز به همراه تمامی نرم افزارهای نصبی و برگرداندن آن در کمتر از 2 دقیقه (بسته به حجم اطلاعات) باشد. در واقع با استفاده از این نرم افزار می توانید یک Recovery CD یا Recovery DVD برای PC یا Laptop خود درست کنید. بعد از نصب ویندزو و کلیه برنامه ها در درایو آن این بنرامه را نصب کرده و از درایو ویندزو نسخه پشتیبان تهیه می کنید و می توانید آن را به قسمتهای هم اندازه CD یا DVD تقسیم کنید و توسط خود برنامه بر روی CD یا DVD رایت کنید. CD یا DVD اول هم قابلیت بوت دارد و می توانید حتی در صورت بالا نیامدن ویندوز خراب شده نیز ویندوز قبلی را با تمام برنامه های نصب شده به صورت تمیز برگردانید. اتفاقا این کار راه حل خوبی برای مقابله با کاهش سرعت ویندوز پس از مدتی است. این نسخه قابلیتهایی دارد که در نسخه 12 که آخرین نسخه است و در بخش موجود است نیز از برنامه حذف شده است. فشرده سازی به صورت حداکثر انجام شده است.

 1316  Paragon Partition Manager v9.0 Professional   KB 53188  ابزارهاي سيستمي  12  Free آزاد  Paragon Partition Manager v9.0 Professional : دريافت برنامه

می دانید که تغییرات در پارتیشن ها یا اندازه درایوها در ویندوز یک امر ضروری است و مواقع زیادی پیش می آید که به خاطر کمبود فضای یک پارتیشن می خواهید بدون از دست دادن اطلاعات فضای آن را افزایش دهید. برنامه Partition Magic تا حد زیادی این نیاز را برآورده می کند ولی این برنامه در کار با هاردهای بالاتر از 80 مشکلاتی مانند خراب شدن اطلاعات را به همراه دارد. اما این برنامه که محصول سال 2008 می باشد تقریبا بهترین برنامه برای انجام هر گونه تغییراتی بر روی پارتیشنها مانند فرمت کردن ، پاک کردن پارتیشن ، تغییر اندازه ، فعال کردن و ... را انجام می دهد. این نسخه از برنامه از ویندوز 95 تا ویندوز ویستا را در کلیه نسخه های 32 و 64 بیتی پشتیبانی می کند. یعنی در حدود 10 سیستم عامل ویندوز مختلف می توانید از این برنامه استفاده کنید. امکانات این برنامه آنقدر جدید و زیاد و فوق العاده است که نمی توان همه آنها را بیان کرد و نسبت به برنامه Partition Magic بسیار جلوتر است. مثلا با این برنامه می توانید اندازه یک پارتیشن NTFS‌ را که قفل است بدون Restart کردن ویندوز تغییر دهید. می توانید پارتیشن های لینوکس را یعنی Ex2‌ و Ex3 به هم تبدیل کنید. می توانید بدون از دست رفتن اطلاعات FAT را به NTFS و برعکس تبدیل کنید. پیش بینی های بسیاری برای جلوگیری از پاک شدن و خراب شدن اطلاعات در هنگام تغییرات بر روی پارتیشنها در نظر گرفته شده است و ... در هیچ سایت دیگری نمی توانید نسخه ای پیدا کنید که این چنین جدید، فشرده و کامل باشد.

 1295  Unlocker 1.8.5   KB 195  ابزارهاي سيستمي  22  Free آزاد  Unlocker 1.8.5 : دريافت برنامه

این برنامه جدید نیست و فقط به خاطر کامل شدن بخش به ان اضافه شده است. با استفاده از این برنامه می توانید فایلی که به هر دلیل پاک نمی شود را حذف کنید. اگر در هنگام پاک کردن فایل پیغامهایی مانند Cannot delete file: Access is denied یا The source or destination file may be in use یا پیغامی به صورت The file is in use by another program or user یا Make sure the disk is not full or write-protected and that the file is not currently in use مواجه می شوید این برنامه برای شما مفید است. بعد از نصب در منوی راست کلیک می توانید با انتخاب Unlocker از این برنامه استفاده کنید. البته اگر هر کدام از پیغامهای خطای بالا نیز ظاهر شود برنامه اجرا می شود و راه های پاک کردن فایل را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید فایل را ابتدا Unlock کنید. و سپس آن را پاک کنید. می توانید پروسه ای که از فایل استفاده می کند را Kill کرده یا ببندید و ...

 1283  SensorsView Pro 3.1 Build 12271   KB 1951  ابزارهاي سيستمي  48  Trial تجاري  SensorsView Pro 3.1 Build 12271 : دريافت برنامه

با استفاده از این برنامه کوچک می توانید 5 پارامتر سیستم را زیر نظر داشته باشید که شامل حرارت قسمتهای مختلف ، ولتاژ آنها ، وضعیت فن ها ، نمودار کارکرد CPU‌ و حافظه و وضعیت کارکرد هارد و CPU و کارت شبکه و حافظه سیستم می باشد. همچنین می توانید با کمک نمودار مفصل برنامه تغییرات این پارامترها را در طول یک زمان مشخص زیر نظر بگیرید تا اگر وضعیت مشکوکی مشاهده شد علت یابی شود.نسخه قبلی بعضی از دماها را به درستی نشان نمی داد که در این نسخه این مشکل برطرف شده است.

 1269  nLite 1.4.1 Final   KB 2541  ابزارهاي سيستمي  41  Free آزاد  nLite 1.4.1 Final : دريافت برنامه

این برنامه در بین سایتهای فارسی اولین بار در بخش دانلود سایت قدیم تبیان قرار گرفت و مورد توجه واقع شد ولی این نسخه از برنامه دارای تغییرات اساسی نسبت به نسخه های قبلی می باشد. این برنامه کمتر مورد توجه قرار می گیرد ولی به نظر بنده بسیار کاربردی و جالب است و نمونه آن نیز وجود ندارد. با استفاده از این برنامه می توانید یک ویندوز سفارشی و به روز برای خود درست کنید. در این برنامه می توانید Service Pack های ویندوز ، Patchهای امنیتی ، Update ها ، درایورها و .. را به سورس نصب نشده آن اضافه کنید. می توانید اجزایی از ویندوز را که حتی در داخل ویندوز قابل حذف کردن نیستند مانند Windows Media Player قبل از نصب و از طریق تغییرات در فایلهای نصب پاک کنید و در واقع جلوی نصب آنها را بگیرید. می توانید کاری کنید که ویندوز ساخته شده شما بدون هیچ سوالی در مورد سریال و تنظیمات و ... در هنگام نصب به صورت خودکار نصب شود. می توانید تغییرات دلخواه خود در ظاهر ویندوز را قبل از نصب انجام دهید. در آخر هم می توانید یک فایل ISO بوت بسازید و آن را بر روی CD رایت کنید. این برنامه از تمامی نسخه های ویندوزهای 2000 و XP و سرور 2003 در نوع 32 بیتی و هم 64 بیتی پشتیبانی می کند. این برنامه برای اجرا نیاز به برنامه Microsoft .NET Framework 2.0 دارد.

 1203  Sony Vegas Pro 8.0 Build 144   KB 76110  ابزارهاي سيستمي  48  Trial تجاري  Sony Vegas Pro 8.0 Build 144 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد ويرايش حرفه اي روي فيلم و همچنين فايلهاي صوتي داشته باشيد. کساني که جديدا مي خواهند کار ويرايش فيلم را انجام دهند در مقايسه بين اين نرم افزار و نرم افزارهاي سنگيني مثل پريمير وPinnacle Studio اين برنامه را انتخاب مي کنند. اين برنامه با طراحي اي بسيار مناسب و کاربر پسند تدوينگران فيلم را به سوي خود جذب کرده است. اين برنامه از آخرين تکنولوژيهاي ويرايش و تدوين فيلم استفاده مي کند. با اين برنامه مي توانيد به راحتي فيلمهاي DVD را ويرايش کنيد. اين برنامه امکانات زيادي براي ويرايش و افکت گذاري بر روي صدا نيز دارد. براي نصب و اجراي اين برنامه بايد برنامه Microsoft .NET Framework 3.0 که در بخش دانلود سايت موجود است را بر روي ويندوز نصب داشته باشيد.

 

منبع:سایت تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت 22:24  توسط محسن عزیزی  | 
کد عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 549  BlindWrite 5.0   MB 2.79  ابزارهاي CD و DVD  5190  Trial تجاري  BlindWrite 5.0 : دريافت برنامه

برنامه قدرتمند در امر کپي برداري از CD و DVD هاي خش دار و داراي قفل

 536  Paragon CD-ROM v3.0   MB 5.95  ابزارهاي CD و DVD  2687  Trial تجاري  Paragon CD-ROM v3.0 : دريافت برنامه

اين نرم افزار با نصب يک درايو مجازي بر روي سيستم شما به شما اين اجازه را ميدهد تا به وسيله image برداشته شده توسط اين نرم افزار آن cd را براي هميشه در سيستم خود داشته باشيد

 516  Fantom CD v1.2.1810   MB 2.96  ابزارهاي CD و DVD  3478  Trial تجاري  Fantom CD v1.2.1810 : دريافت برنامه

به وسيله اين نرم افزار مي توانيد از CD خود Backup یا image برداريد. شما ميتوانيد از image گرفته شده به عنوان درايو مجازي استفاده کنيد.

 494  CD Burner XP   MB 12.9  ابزارهاي CD و DVD  3079  Trial تجاري  CD Burner XP : دريافت برنامه

نرم افزار ساده و کاربردي براي رايت cd تحت ويندوز XP

 487  Clone DVD   MB 3.75  ابزارهاي CD و DVD  1768  Trial تجاري  Clone DVD : دريافت برنامه

نسخه جديد برنامه نام آشناي Clone DVD

 475  IsoBuster1.5 Farsi   MB 2.84  ابزارهاي CD و DVD  13788  Trial تجاري  IsoBuster1.5 Farsi : دريافت برنامه

يکي از ويژگي هاي بسيار مهم اين برنامه امکان کپي گرفتن از cd هايي است که خش هاي زيادي دارند و غير قابل خواندن هستند.

 301  Nero v6.0.0.11   MB 20.1  ابزارهاي CD و DVD  8419  Trial تجاري  Nero v6.0.0.11 : دريافت برنامه

نسخه جديد نرم افزار معروف و قدرتمند nero

 

منبع:سایت تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت 22:22  توسط محسن عزیزی  | 
 

توجه:جهت دانلود بر روی فلشهای سبز که جهتشان به سمت پایین است کلیک کنید:

کد عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 784  UltraISO PE 8.5.1   KB 3096  ابزارهاي CD و DVD  16  Trial تجاري  UltraISO PE 8.5.1 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد از CD يک Image بر روي هارد ذخيره کنيد و آن Image را باز کرده و مستقيما در آن تغييرات دهيد. مثلا اگر بخواهيد سريال ويندوز XP را در CD آن اضافه کنيد به نحوي که خاصيت بوت آن از دست نرود مي توانيد از اين برنامه استفاده کنيد. اين برنامه همچنين مي توانيد Image‌هاي مختلف را به هم تبديل کند. مثلا CCD‌ را که مخصوص برنامه CloneCD است را به ISO يا BIN‌ تبديل کند. اين برناکه کار رايت Image را بر روي CD به پشتوانه برنامه ديگري مانند Nero نيز انجام مي دهد. اين برنامه از ديسکت هم Image گرفته و در آن تغييرات مي دهد. براي ساخت CD‌هاي بوت هم مي توانيد از اين برنامه استفاده کنيد.

 782  BadCopy Pro 3.80   KB 935  ابزارهاي CD و DVD  26  Trial تجاري  BadCopy Pro 3.80 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد يک فايل را که بر روي يک ديسکت داريد و به علت خراب شدن ديسکت نمي توانيد به آن دسترسي داشته باشيد به روي هارد منتقل کنيد. همچنين از اين برنامه مي توانيد براي کپي کردن فيلمهاي يک VCD که کپي نمي شود استفاده کنيد. اگر هم با يک فايل Word‌ کار مي کنيد و اشتباها روي آن Save کرديد و فايلهايتان خراب شد مي توانيد با اين برنامه آن را بازگردانيد.

 690  AnyDVD v5.8.3.1   MB 1.18  ابزارهاي CD و DVD  2300  Trial تجاري  AnyDVD v5.8.3.1 : دريافت برنامه

برنامه اي براي مشاهده فيلمهاي DVD هايي که با توجه به کد منطقه اي DVD قابل پخش نيستند. مهارت اين برنامه در کپي کردن DVD هاي فيلمي است که داراي مکانيزمهاي حفاظت در برابر کپي هستند. اين برنامه در زمينه ويندوز اجرا مي شود و اجرا و کپي DVD‌ هاي حفاظت شده را ميسر مي سازد.

 661  IsoBuster Pro 1.8.0.4   MB 2.50  ابزارهاي CD و DVD  5741  Trial تجاري  IsoBuster Pro 1.8.0.4 : دريافت برنامه

اين برنامه مي تواند فايل ها را از روي CD هاي خراب يا مشكل دار باز خواني و روي هارد ديسك ضبط كند. در نتيجه، در اغلب موارد مي توانيد اطلاعات از دست رفته خود را دوباره زنده كنيد. همچنين اگر در ادامه CD به اشتباه رايت کرده و فايلهاي رايت اول پنهان شده اند با اين نرم افزار مي توانيد به آنها دسترسي پيدا کنيد. راهنماي کار با اين برنامه و اطلاعات بيشتر در مورد اين نرم افزار در مجله کامپيوتر سايت ( آشنايي با برنامه ها ) قابل دسترس است.

 656  CloneCD v5.2.6.1   MB 2.42  ابزارهاي CD و DVD  4621  Trial تجاري  CloneCD v5.2.6.1 : دريافت برنامه

آخرين نسخه از اين برنامه قدرتمند که براي Image گرفتن از هر گونه CD و کپي دقيق انواع DATA CD و VCD و CDهاي بازي و AudioCD‌

 634  Alcohol 120% v1.9.5.3105   MB 4.28  ابزارهاي CD و DVD  2557  Trial تجاري  Alcohol 120% v1.9.5.3105 : دريافت برنامه

برنامه اي قدرتمند براي کپي کردن و Image گرفتن از انواع CD به همراه يک درايور مجازي پرسرعت که قادر به خواندن Image هاي نرم افزاري مختلف مي باشد.

 633  UltraISO Media Edition v7.6.0.1081   KB 2.60  ابزارهاي CD و DVD  1820  Trial تجاري  UltraISO Media Edition v7.6.0.1081 : دريافت برنامه

برنامه اي براي ويرايش مستقيم فايلهاي Image CD که توسط نرم افزارهايي مانند CloneCD و Alcohol و Nero و ... درست شده اند. اين فايلها معمولا به صورت ISO هستند. همچنين با اين برنامه مي توانيد يک CD بوت درست کنيد.

 621  Super DVD Creator v8.0   MB 4.35  ابزارهاي CD و DVD  2889  Trial تجاري  Super DVD Creator v8.0 : دريافت برنامه

به وسيله اين برنامه شما مي توانيد تمام فورمت هاي استاندارد تصويري را به VCD تبديل و بر روي CD رايت و به وسيله دستگاه هاي VCD Player آنها را مشاهده نماييد.

 591  Easy DVD to VCD   MB 5.69  ابزارهاي CD و DVD  2420  Trial تجاري  Easy DVD to VCD : دريافت برنامه

اين نرم افزار قادر است كه DVD را مسقيماً به VCD و SVCD تبديل نماييد و همچنين فايل توليد شده را به طور مستقيم با فرمت هاي VCD و SVCD بر روي CD منتقل كرد .

 559  CD Mate v2.5.4.17   MB 8.17  ابزارهاي CD و DVD  2844  Trial تجاري  CD Mate v2.5.4.17 : دريافت برنامه

اين برنامه يکي از پنج برنامه برتر رايت CD و DVD در سال 2003 شناخته شد (برنامه ي قدرتمند در توليد هر نوع CD و DVD که بخواهيد)

 

منبع:سایت تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت 22:19  توسط محسن عزیزی  | 

توجه:جهت دانلود بر روی فلشهای سبز که جهتشان به سمت پایین است کلیک کنید:

کد

عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 979  Free Easy CD DVD Burner v1.2.43   KB 5875  ابزارهاي CD و DVD  68  Free آزاد  Free Easy CD DVD Burner v1.2.43 : دريافت برنامه

نرم افزاری برای رایت سی دس و دی وی دی و تبدیل آنها به یکدیگر

 941  CryptCD 5.0 Forensic Edition   KB 1299  ابزارهاي CD و DVD  91  Trial تجاري  CryptCD 5.0 Forensic Edition : دريافت برنامه

با استفاده از این برنامه می توانیدب ر روی یک CD پسورد بگذارید. اطلاعات درون CD کد می شوند و تا زمان وارد کردن پسورد نمی توان به آنها دسترسی پیدا کرد. بعد از خارج شدن از CD نیز اطلاعاتی که از حالت کد خارج شده و مشاهده شده اند از داخل فولدر Temp ویندوز پاک می شوند. از این برنامه می توان برای پسورد گذاشتن بر روی CDهایی با اطلاعات شخصی استفاده کرد. نکته: این برنامه را حتما در درایو C و همان مسیر پیشفرض برنامه نصب کنید.Installer برنامه به دلیل اشکال در طراحی بعد از نصب بسته نمی شود و باید آن را End Task کنید. این نسخه یعنی Forensic بهترین نسخه برنامه می باشد. خود این برنامه و مشابه آن به زحمت در اینترنت پیدا می شود.

 874  Virtual CD 8.0.0.6   KB 42308  ابزارهاي CD و DVD  22  Trial تجاري  Virtual CD 8.0.0.6 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد به تعدادي که سيستم شما اجازه مي دهد درايو CD مجازي بسازيد و از CD ها و DVD هاي خود با اين برنامه Image تهيه کرده و بدون نياز به CD از آنها بر روي سيستم خود استفاده کنيد. اين برنامه همچنين امکان تبديل Image هاي ديگر CD را به ISO‌ و برعکس دارد. امکان ويرايش Image ها و رايت آنها بر روي CD نيز وجود دارد. امکانات اين برنامه در قسمتهاي مختلف ويندوز بسيار خوب است به طوريکه هر Image از CD را مي توانيد در هر جاي سيستم سريعا به داخل درايو مجازي بفرستيد. همچنين بدون اجراي برنامه مي توانيد با راست کليک کردن بر روي درايو مجازي Image را لود کنيد. اين هم به خاطر درخواست يکي از دوستان تبياني

 860  WTM CD Protect 1.96   KB 557  ابزارهاي CD و DVD  38  Trial تجاري  WTM CD Protect 1.96 : دريافت برنامه

اين برنامه يکي از عملي ترين برنامه هايي است که مي توان از آن براي قفل گذاري بر روي انواع CD و DVD استفاده کرد. براي يادگيري روش کار با اين برنامه مي توانيد از راهنماي تصويري آن در خود برنامه با کليک بر روي قسمت help استفاده کنيد. البته يکي از مشکلات اين برنامه پيدا نشدن نسخه کامل آن است که دوستي براي شما در بخش نظرات آن را حل کرده است. توضيح مختصر مراحل قفل گذاري با برنامه را مي توانيد در سوال شماره 275314 بخش مشاوره ها ببينيد.

 854  DAEMON Tools 4.0.8 X86   KB 1512  ابزارهاي CD و DVD  38  Free آزاد  DAEMON Tools 4.0.8 X86 : دريافت برنامه

اين هم يک برنامه قوي براي کار با Image‌هاي CD و در واقع Virtual کردن آنها. با استفاده از اين برنامه مي توانيد انوع فرمت Image مختلف CD که با برنامه هاي مختلفي مانند BlindWrite و Nero و CDRwin و Alcohol و ... را در يک داريو CD يا DVD مجازي بفرستيد و بدون نياز به CD اصلي با برنامه کار کنيد. ترکيب اين برنامه و برنامه Alcohol کارهايي مي کند که فقط به درد متخصصين ؟؟؟؟؟ مي خورد. البته دوستان بايد با اين برنامه آشنا باشند چون قفل نرم افزارهايي مانند NFS با کمک اين برنامه شکسته شده است. همچنين چون نسخه جديد برنامه Alcohol در ساختن CD يا DVD مجازي مشکلاتي دارد مي توانيد از اين برنامه به جاي آن استفاده کنيد. دقت کنيد که اين برنامه از CD يا DVD يک Image‌ تهيه نمي کند بلکه فقط Image‌هاي را مورد استفاده قرار مي دهد.

 851  Nero 7 Lite 7.5.9.0   KB 41386  ابزارهاي CD و DVD  33  Trial تجاري  Nero 7 Lite 7.5.9.0 : دريافت برنامه

اين هم آخرين نسخه از برنامه معروف Nero که براي رايت انواع CD و DVD و در اين نسخه حتي HD DVD و Blu-ray Disk مورد استفاده قرار مي گيرد. با اين برنامه مي توانيد انواع VCD و SVCD و MiniDVD و DVD-Video و Boot CD و DVD-Boot و .... را درست کنيد. مي دانيد که نسخه هاي جديد Nero حجمهاي بسيار بالا (حدود 180 و 150 مگابايت) دارند و نصب آنها هم خيلي طول مي کشد و حاوي ابزارهايي هستند که اصلا مورد استفاده قرار نمي گيرند. ويژگي اين نسخه اين است که آن ابزاهاي هاي اضافي را ندارد و فقط ابزارهاي خيلي ضروري مانند Nero DriveSpeed و Nero InfoTool و Nero CD-DVD Speed را دارد. اين پک حتي Nero WaveEditor و Nero CoverDesigner و Nero Express را هم دارد و چيزهايي مانند Nero Media Home را که فقط براي پخش فايلها در ويندوز مزاحمت ايجاد مي کند را ندارد. من بعد از پيدا کردن اين پک ديگر نسخه کامل را نصب نمي کنم.

 845  CopyKiller 3.6.4.0   KB 2785  ابزارهاي CD و DVD  18  Trial تجاري  CopyKiller 3.6.4.0 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد براي انواع CD از نوع Audio CD و Data CD و CD‌هاي داراي Autorun به چند روش قفل نرم افزاري بگذاريد به نحوي که با نرم افزارهاي معمولي کپي نشوند. راهنماي کامل اين کار را مي توانيد از منوي Help اين برنامه به صورت تصويري ببينيد. فرق اين نسخه با نسخه موجود در بخش دانلود سايت قديم امکان رجيستر شدن و استفاده از تمامي امکانات برنامه مي باشد. البته از اين نرم افزار انتظار ايجاد يک قفل نرم افزاري قوي نداشته باشيد.

 813  Alcohol 120% 1.9.6.4629   KB 6500  ابزارهاي CD و DVD  23  Trial تجاري  Alcohol 120% 1.9.6.4629 : دريافت برنامه

برنامه معروف Alcohol که براي کپي کردن CDها از آن استفاده مي شود. اين نسخه را به دليل اينکه تغييرات زيادي نسبت به نسخه قبل داشته است بر روي سايت قرار مي دهم.

در مورد کرک بايد عرض کنم که فايل کرکي را که دانلود مي کنيد داراي يک فايل متني و يک سريال است. در فايل متني توضيحات کافي آمده است. شما بايد سريال را رد برنامه Activator کپي کرده و به ترتيب Activate و سپس Register و سپس Patch Server Check را کليک کنيد. شما بايد قبل از اجراي برنامه Alcohol و در حالتيکه به اينترنت متصل نيستيد اين برنامه را کرک کنيد.

 807  IsoBuster Pro 1.9.1   KB 2698  ابزارهاي CD و DVD  35  Trial تجاري  IsoBuster Pro 1.9.1 : دريافت برنامه

از کاربردهاي بسيار خوب اين برنامه اين است که اگر شما مثلا با استفاده از برنامه Nero خواستيد در ادامه يک CD رايت کنيد و اشتباها يک Session جديد ساختيد و فايلهاي قبلي ناپديد شد مي توانيد با اين برنامه Track اول را که اطلاعات قبلي را در خود نگه مي دارد ببينيد و اطلاعات آن را بخوانيد. در ضمن اگر CD خراب شده باشد و يوندزو نتواند آن را بخواند. اين بنرامه به دليل اينکه از روشي ديگر به اطلاعات CD دسترسي پيدا مي کند مي توانيد اطلاعات روي آن را بخواند.

 805  CloneCD 5.2.9.1   KB 2561  ابزارهاي CD و DVD  35  Trial تجاري  CloneCD 5.2.9.1 : دريافت برنامه

آخرين نسخه برنامه معروف CloneCD که معرف حضور تمامي کاربران عزيز مي باشد. اين برنامه در کپي کردن CD ها دقت بسيار بالايي دارد و حتي در بعضي موارد اگر CD ‌خش داشته باشد مي تواند سکتورهاي ضعيف را خوانده و آنها را تقويت کرده و بر روي CD جديد رايت کند و در واقع به طريقي CD اي که خوانده نمي شود را احيا کند. کرک را از بخش نظرات بگيريد.

 

منبع:سایت تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت 14:51  توسط محسن عزیزی  | 

توجه:جهت دانلود بر روی فلشهای سبز که جهتشان به سمت پایین است کلیک کنید:

کد

عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 1362  MRecovery 1.0   KB 589  ابزارهاي CD و DVD  6  Free آزاد  MRecovery 1.0 : دريافت برنامه

این برنامه توسط یکی از کاربران سایت ساخته شده است. با این برنامه می توانید سیدی هایی را که خط یا خش دارند و کپی نمیشوند را روی هارد کپی کنید. این برنامه با دلفی 7 نوشته شده است و به گفته سازنده برنامه تا جایی که توانسته اشکالات آن را رفع کرده است. اگر CD بازی یا نرم افزاری را دارید که موقع نصب ارور میدهد و نمی توانید آن را نصب کنید با این برنامه می توانید طوری آن را روی هارد کپی کنید که نصب شود. برای این کار برنامه را اجرا کنید،CD را در درایو قرار دهید. چند ثانیه صبر کنید. بعد از اینکه فایل ها لیست شدند (با نوار بالایی برنامه میتوانید درایو CD را انتخاب کنید) تمام فایل ها و فولدر ها را انتخاب کنید، کلید راست کنید و از منوی باز شده Extract objects رو انتخاب کنید، بعد جایی که می خواهید فایل ها کپی شوند را انتخاب کنید، بعد از اینکه برنامه شروع به کپی کردن کرد در قسمت پایین پنجره باز شدهfill with last buffer رو کلیک کنید. بعد صبر کنید تا فایل ها کپی شوند. وقتی گزینه سوم را انتخاب می کنیم برنامه به هر خط اروری که رسید خط قبلی را در محل ارور کپی می کند. چون دو خط کنار هم از فایلی که اروری بوده با هم فرق زیادی نمی کنند (منظورم خط های CD نیست) پس بازی یا هر چیز دیگری موقع نصب ارور نمیدهد. البته مشکلی در داخل بازی هم ایجاد نمیکند. سازنده برنامه می گوید که اگر CD زیاد خش داشت ممکن است بعد از یک ساعت کپی کردن هم نصب نشود.

 1333  WinMount 2.2.1   KB 2948  ابزارهاي CD و DVD  16  Trial تجاري  WinMount 2.2.1 : دريافت برنامه

این برنامه محصول یک ایده جدید در دنیای کامپیوتر است. به جای اینکه فایلهای فشرده را برای استفاده از حالت فشردگی خارج کنید می توانید با استفاده از این برنامه آنها را به صورت یک درایو USB یا یک CD-ROM مجازی مورد استفاده قرار دهید. این حالت فقط به فایلهای فشرده اختصاص ندارد و در نسخه های جدیدتر این برنامه می توانید بیشتر فرمتهای Image از CD یا DVD را به صورت یک درایو مجازی اجرا کنید. این کار هم باعث می شود که فایلها در حالت فشرده باقی بمانند و فضای کمتری از هارد شما اشغال شود و هم باعث می شود که برای جابجایی فایلها وقت کمتری صرف کنید. چون نگهداری فایلهای ریز بسیار مشکل و احتمال از دست رفتن آنها بیشتر است. این برنامه از ویندوز 2000 تا ویستا را پشتیبانی می کند. این برنامه حتی می توانید Image پشتیبان برنامه Norton Ghost را هم بخواند تا بتوانید فایل خاصی را بدون برگرداندن کل اطلاعات بدست آورید. این برنامه خودش کار فشرده سازی را نیز انجام می دهد.

 1278  Ashampoo Burning Studio 7.21   KB 23426  ابزارهاي CD و DVD  48  Free آزاد  Ashampoo Burning Studio 7.21 : دريافت برنامه

این نرم افزار یک برنامه کامل برای ساخت و رایت انواع CD و DVD و همچنین DVDهای جدید Blu-Ray می باشد. این برنامه تقریبا شبیه به برنامه Nero می باشد ولی در کارهایی مانند ساخت DVD فیلم بسیار جلوتر است. این برنامه برای شما از یک فایل فیلم یک DVD فیلم با منوی بسیار زیبا می سازد که قابل پخش در DVD Player ها است. از کارهای دیگری که این نرم افزار نسبت به Nero انجام می دهد امکان ایجاد تغییرات در محتویات یک CD یا DVD و رایت نسخه تغییر یافته است. خود برنامه می تواند بیشتر فرمتهای فیلم یا صدا را به فرمت مورد نیاز برای رایت بر روی CD یا DVD تبدیل کند و نیاز به برنامه اضافی برای این کار وجود ندارد. همچنین در یک حالت پیشرفته می توانید گزینه های مختلف رایت را کنترل کنید و مثلا اگر فایل یا فولدر با نام فارسی بر روی CD رایت کردید جلوی خراب شدن نام آن را بگیرید. برای این کار باید حالت Joliet را انتخاب کنید. برنامه با امکانات خوب و به تناسب این امکانات حجمی کم طراحی شده است و برای هر قسمت توضیحی دارد و در کل از استفاده از آن در مقایسه با نرم افزارهایی مانند Nero پشیمان نمی شوید. با مشاهده تصویر بزرگ برنامه می توانید با برخی از قابلیتهای آن آشنا شوید.

 1216  DVD-lab Pro 2.34   KB 26213  ابزارهاي CD و DVD  33  Trial تجاري  DVD-lab Pro 2.34 : دريافت برنامه

اين هم يک برنامه که مشابه آن در بخش دانلود وجود ندارد. اين برنامه از معدود برنامه هايي است که مي توان با آن DVD هاي فيلم حرفه اي درست کرد. فيلمهايي که در آن مي توان تصوير را به صورت 360 درجه چرخاند يا DVD چند زبانه درست کرد يا اينکه براي DVD منو درست کرد و زير نويسها را به چند زبان در DVD گنجاند با اين نرم افزار درست مي شوند. همچنين مي توان روي صداي فيلم کار کرد و آن را سه بعدي کرد. اين گونه نرم افزارها با نام DVD-Authoring معروف هستند. برنامه داراي نسخه نصبي 2.33 است و براي Update ‌بايد محتواي فولدر Update 2.34 را در محل نصب نرم افزار کپي کرده و با فايلهاي قبلي جايگزين کنيد.

 1172  Nero 8 Micro v8.1.1.3   KB 20123  ابزارهاي CD و DVD  78  Trial تجاري  Nero 8 Micro v8.1.1.3 : دريافت برنامه

اين هم آخرين نسخه از برنامه معروف Nero که براي رايت انواع CD و DVD و در اين نسخه حتي HD DVD و Blu-ray Disk مورد استفاده قرار مي گيرد. با اين برنامه مي توانيد انواع VCD و SVCD و MiniDVD و DVD-Video و Boot CD و DVD-Boot و .... را درست کنيد. مي دانيد که نسخه هاي جديد Nero حجمهاي بسيار بالا (حدود 180 و 150 مگابايت) دارند و نصب آنها هم خيلي طول مي کشد و حاوي ابزارهايي هستند که اصلا مورد استفاده قرار نمي گيرند. ويژگي اين نسخه اين است که آن ابزاهاي هاي اضافي را ندارد و فقط ابزارهاي اصلي يعنيNero Burning ROM و يا همان Nero Express و Nero Audio Plug-in براي ساخت CDهاي صوتي و MP3 و VideoCD Support براي ساخت Video CD را دارد. چيزهايي مانند Nero Media Home را که فقط براي پخش فايلها در ويندوز مزاحمت ايجاد مي کند را ندارد. نصب آن خيلي سريع و ساده است.

 1136  Blindwrite Suite 6.0.4.36   KB 6482  ابزارهاي CD و DVD  46  Trial تجاري  Blindwrite Suite 6.0.4.36 : دريافت برنامه

از اين برنامه مي توانيد براي كپي انواع CD و DVD استفاده كنيد. اين برنامه زماني كاربرد دارد كه يك CD يا DVD‌ شما در اثر خراب شدن و خش برداشتن قابل خواندن و رايت كردن نباشد و مي توانيد با استفاده از اين برنامه اطلاعات CD‌ را تا جايي كه ممكن است كپي كنيد. Imageهاي اين برنامه توسط برنامه Daemon Tools كه در بخش دانلود موجود است خوانده شده و به صورت Virtual CD در مي آيند. با اين كار مي توانيد مثلا بازهايي را كه براي اجرا نياز به CD‌ دارند را بدون CD‌ اجرا كنيد. اين برنامه قادر است تا حدي CD هاي قفل دار را نيز كپي كند. زبان فارسي جزء زبانهاي برنامه قرار گرفته و مي توانيد محيط اين برنامه را با زبان فارسي نيز داشته باشيد.

 1062  Magic DVD Ripper 5.1   KB 2538  ابزارهاي CD و DVD  65  Trial تجاري  Magic DVD Ripper 5.1 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد DVD هاي فيلم خود را به AVI‌ و MPEG2 و iPod و PSP و WMV و VCD يا همان MPEG1 و ... تبديل کنيد. کيفيت . ابعاد فيلم خروجي و در نتيجه اندازه آن قابل تغيير است تا بتوانيد فيلم را در فضاي معيني جاي دهيد. مي توانيد از يک DVD به طور کامل کپي تهيه کنيد. مي توانيد يک DVD با ظرفيت 8.9 گيگابايتي را به دو DVD با ظرفيت 4.7 گيگابايت تبديل کنيد. مي توانيد يک فيلم DVD را با زير نويسها و صدايش و زاويه هاي فيلمبرداري اش (مخصوص DVD هاي پيشرفته) به VCD يا فرمتي ديگر تبديل کنيد. اين برنامه را حرفه اي هاي کار با فيلمهاي DVD خوب مي شناسند.

 1057  Farstone VirtualDrive Pro 11.5   KB 22575  ابزارهاي CD و DVD  36  Trial تجاري  Farstone VirtualDrive Pro 11.5 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد به تعداد دلخواه CD-ROM يا DVD-ROM‌ مجازي درست کنيد و CDها و DVDهاي برنامه و بازي خود را که براي اجرا نياز به CD دارند بدون قرار دادن CD در درايو اجرا کنيد. اين برنامه مي توانيد CDهاي قفل دار را هم که داراي قفل هاي نرم افزاري SafeDisc, SecuROM, LaserLock, StarForce و ... هستند نيز شبيه سازي کند. اين برنامه در کليه نسخه هاي ويندوزهاي XP و 2003 و ويستا از نوع 32 بيتي و 64 بيتي کار مي کند. اين برنامه توانايي فشرده سازي Image از CDها را هم براي کاهش فضاي اشغال شده توسط آنها بر روي هارد را هم دارد. اين برنامه با Image هاي ISO‌ نيز به خوبي کار مي کند. اين برنامه به خوبي با Explorer ويندوز يکپارچه مي شود و مي توانيد بدون اجراي خود برنامه از Image ها و درايو مجازي در ويندوز استفاده کنيد. با اين برنامه مي توانيد از رم خود يک درايو مجازي با سرعت نوشتن و خواندن بسيار بالا درست کنيد. چون همان طور که مي دانيد سرعت رم خيلي بالاتر از هارد است. در واقع با اين برنامه شما مي توانيد از رم خود Ram Disk درست کنيد.

 1053  123 DVD Clone v2.5.0   KB 2525  ابزارهاي CD و DVD  44  Trial تجاري  123 DVD Clone v2.5.0 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد DVD هاي خود را بدون از دست دادن کيفيت کپي کنيد. با اين برنامه مي توانيد DVD هاي قفل دار را که مربوط به هر نقطه جغرافيايي هستند را کپي کنيد. مي توانيد يک DVD را بر روي هارد کپي کرده يا از هارد بر روي DVD کپي کنيد. کار با اين برنامه بسيار ساده است و تنظيمات و پيچيدگي خاصي ندارد. اين برنامه مي تواند يک DVD با ظرفيت 9 گيگابايت را در يک DVD با حجم 4.7 گيگابايت بگنجاند و در واقع با کاهش کيفيت اين کار را انجام دهد.

 984  Elby CloneDVD 2.9.0.9 - Final   KB 5004  ابزارهاي CD و DVD  41  Trial تجاري  Elby CloneDVD 2.9.0.9 - Final : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد از يک DVD فيلم کپي بگيريد. يک Image از کل DVD به صورت ISO درست کنيد. يک يا قسمتي از يک DVD را کپي کنيد. از يک فايل VOB يا IFO يک Image DVD به صورت ISO درست کنيد. يک ISO فرمت DVD را بر روي يک DVD‌ رايت کنيد. هنر اين برنامه در حفظ کيفيت فيلم DVD‌ در هنگام کپي مي باشد. مي دانيد که کپي کردن يک فيلم DVD مانند CD نيست و تصوير و صدا و زبان و .. بايد هماهنگ استخراج شوند. اين برنامه به شما امکان مي دهد که به صورت انتخابي يک DVD را کپي يا رايت کنيد.

 

منبع:سایت تبیان

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت 14:46  توسط محسن عزیزی  | 

توجه:جهت دانلود بر روی فلشهای سبز که جهتشان به سمت پایین است کلیک کنید:

کد

عنوان حجم موضوع تعداد دريافت مجوز Download
 1307  Ebook Maker 2.1   KB 5084  ابزار آفیس  27  Trial تجاري  Ebook Maker 2.1 : دريافت برنامه

از این برنامه می توانید برای ساخت کتاب الکترونیکی با پسوند exe استفاده کنید. این برنامه می تواند یک صفحه وب با هر محتوایی در آن را شامل متن ، صدا ، فیلم ، جاوا اسکریپت و عکس که در یک فولدر هستند را به یک فایل exe تبدیل کند. با این کار برای دیدن محتویان آن صفحه به هیچ برنامه اضافه ای نیاز نیست. محیط برنامه طوری طراحی شده است که با رفتن به قسمتهای مختلف با افکتهایی روش کار آموزش داده می شود. مثلا نرم افزار جزء ۳۰ قرآن کریم که در بخش دانلود سایت است با برنامه ای شبیه به این برنامه ساخته شده است. شما می توانید برای فایل ساخته شده خود توسط این برنامه پسورد یا زمان منقضی شدن تعریف کنید تا مثلا اگر یک نرم افزار را با این برنامه درست می کنید پس از سپری شدن زمان محدود دیگر روی یک سیستم اجرا نشود و منقضی شود و مثلا استفاده کننده مجبور به خرید نسخه کامل برنامه شود. دوستانی که نتوانستند از برنامه Natata eBook Compiler GOLD 3.0.3 استفاده کنند می توانند از این برنامه استفاده کنند.

 1253  Natata eBook Compiler GOLD 3.0.3   KB 2165  ابزار آفیس  36  Trial تجاري  Natata eBook Compiler GOLD 3.0.3 : دريافت برنامه

کتابهای الکترونیک به عنوان یکی از پرکاربردترین شیوه های آموزشی در زمینه های مختلف کاربرد دارند. ولی برای خوانده شدن آنها در سیستم های مختلف باید نرم افزار Reader مخصوص شرکت Adobe در آن سیستم ها نصب باشد. اگر مایلید که کتب الکترونیكی خود را به گونه ای بسازید که به آسانی در هر سیستمی قابل رویت باشند برنامه Natata eBook Compiler Gold نرم افزاری مناسب در این زمینه است که توانایی پشتیبانی بسیاری از فرمتها ( فرمتهایHTML, CSS, WAV, TXT, GIF, JPG, MID, JavaScript, DHTML, Flash, PDF, و .... ) را داراست و آنها را پس از فشرده سازی به فایل اجزایی کتاب الکترونیک مانند که قابلیت اجرا شدن در محیط از پیش ساخته شده ی خود را دارد تبدیل می نماید. از این نرم افزار میتوانید برای خود کفا کردن فایلهای PDF و یا Album های HTML و اسلاید های نمایشی و ... استفاده نمود. توانایی گذاردن پسورد بر روی فایل تولیدی، اضافه کردن پیغامهای شما در شروع و پایان و .. اجرای فایل، قرار گرفتن به عنوان AutoRun سی دی ، آیکون های قابل تغییر و صفحه ی نمایش قابل تنظیم و تغییر برخی از ویژگی های این برنامه است. قابلیتی در این نرم افزار به شما امکان می دهد که برای فایل تولیدی خود زمان تعیین کنید برای مثال پس از سی روز و یا پس از 30 با اجرا شدن به خودی خود از کار بیافتد.

 1139  MathType 6.0b   KB 5128  ابزار آفیس  94  Trial تجاري  MathType 6.0b : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد فرمولها و علائم و اختصارات رياضي را در ويندوز و محيط پردازشگرهاي متن مانند Word‌ وارد کنيد. بعد از نصب برنامه يک نوار ابزار در برنامه Word و PowerPoint ظاهر مي شود و به کمک آن مي توانيد علائم رياضي را در محيط اين برنامه ها وارد کنيد. اين برنامه از آفيس 2007 نيز پشتيباني مي کند. همچنين مي توانيد فرمولهاي رياضي را از سايتي مانند Wikipedia که از استاندارد خاصي براي نوشتن فرمولهاي رياضي و علائم آن استفاده مي کند به محيط اين برنامه منتقل و ويرايش کنيد. اين برنامه بدون نياز به هيچ محيط خاصي مانند Word نيز کار مي کند و فرمول نوشته شده را به صورت عکس به برنامه ها و صفحه وب منتقل مي کند. اين برنامه از Microsoft Equation 3.0 که در خود برنامه Word‌ موجود است بسيار قويتر کار مي کند. همچنين ابزاري براي تبديل فرمولهاي تايپ شده توسط نرم افزاهاي مختلف تايپ علائم رياضي به هم نيز دارد.

 1104  StickyNote 9.0   KB 4685  ابزار آفیس  110  Trial تجاري  StickyNote 9.0 : دريافت برنامه

با استفاده از اين برنامه مي توانيد يادداشتهاي سه بعدي بر روي دسکتاپ خود ايجاد کنيد. با چند کليک ساده مي توانيد يا داشتها را به دوستان خود بفرستيد. آنها را دسته بندي کنيد. آنها را در صفحه دسکتاپ خود جابجا کنيد. يادداشتها را به اسناد خود اضافه کنيد و براي آنها يادآوري کننده تعيين کنيد. مثلا مي توانيد يادداشتي را بنويسيد که در چه زماني بايد چه کاري انجام دهيد و برنامه را طوري تنظيم کنيد که در آن زمان کار را به شما ياداوري کند.

 

منبع:سایت تبیان

 

+

جهت دریافت مشاوره اینترنتی رایگان به انجمن روانشناسی و مشاوره همیاری بروید.

نوشته شده در  چهارشنبه ۲۲ اسفند۱۳۸۶ساعت 14:44  توسط محسن عزیزی  | 
 
آیه قرآن